Cnc Router Eksen Sorunu

İstersen sana basit örnek g-code yollayabiliriz, aklında bulunsun.

Eğer ki 3mm uca uygun olarak ufak bir g kodu gönderebilirsiniz mükemmel derecede memnun olurum @Kurt_Kurt

TURKCELL T50 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hocam kullandığınız spindle kalıpçı taşlaması uçtaki salgı böyle bişeye sebep olmasın aynı kalıpçı taşlamadan bendede vardı ve ucundaki salgıyı görmek için comparatör bağlamaya gerek kalmıyordu gözle görebiliyordun :D

Hocam x eksenindeki cizgiler hadi salinimdan dolayı oldugunu varsaydım diyelim. Ama bariz 2 3 mm z ekseninde oynama oluyor yani islem bittiğinde z0 3 mm yukarıda veya aşağıda oluyor

Forumdaslarim abilerim ustalarım. Bugün sorunumu çözmüş bulunmaktayım. Öncelikle hepinize teşekkür ederim. Uğraştıniz kafa yordunuz. Çözüm uretmeye çalıştınız. Çözüm ise. Daha önceki mesajlarda önerilen mach3 programının yeniden yüklenmesi. Evet deneme yapmıştım fakat elimdeki 2 adet farkli sürüm mach3 denemiştim ve sonuç alamamıştım. Bir deneyeyim diyerek internetten crackli bir mach 3- 2.63surumunu buldum tekrar guzelce yükledim. Kurt_kurt dostumun gönderdiği g kodu çalıştırarak mükemmel sonuç elde ettim. Pazartesi gunu de kendi çıkarmış olduğum g kodunu deneyeceğim. Bir sıkıntı yaşayacağımı sanmıyorum. Tekrar tekrar teşekkür ediyorum.

f62735c6258a36f024a65143a8b20f1e.jpg

Kurt_kurt kardeşim ayrıca ekstra ekstra ilgilendiğin ve vaktini ayırıp g kodu göndermen de büyük incelik yaptığın için ayrı bir teşekkür etmek istedim

Forum istatistikleri

Konular
128,360
Kullanıcılar
450,230
Son üye
sercankars

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri