Cnc Router Eksen Sorunu

Özgür genelde step motorların değerlerinin toplamından 1.5 - 2 amp yukarısı tavsiye edilir.

3 x 3,5 = 10,5 amper mptprlar ister 1,5 daha ekle, 12 eder yani sınırda olur.

İstersen önce karttan 2.5 amp seçip öyle bir test yap, ve kısa zamanda 15 amp gibi bir güç kaynağı edin.

2,5 amp motor ayarları için:

Mikro adım ayarı (Full step için)
1-off
2-on
3-on

amper ayarı (2,5 amp için)

4-on
5-on
6-off

İstersen önce 2.5 amp ile bir test yap. Togitogi abinin dediği gibi 3 amp ise motorun, kartdan 3.5 amp ı da seçebilme şansın olabilir.

dipçe: dipswitch lerin üçünü de ayarladıktan sonra mutlaka, mach3 de "set step per unit" ayarını yeniden yapmanı tavsiye ederim.

Özgür genelde step motorların değerlerinin toplamından 1.5 - 2 amp yukarısı tavsiye edilir.

3 x 3,5 = 10,5 amper mptprlar ister 1,5 daha ekle, 12 eder yani sınırda olur.

İstersen önce karttan 2.5 amp seçip öyle bir test yap, ve kısa zamanda 15 amp gibi bir güç kaynağı edin.

2,5 amp motor ayarları için:

Mikro adım ayarı (Full step için)
1-off
2-on
3-on

amper ayarı (2,5 amp için)

4-on
5-on
6-off

İstersen önce 2.5 amp ile bir test yap. Togitogi abinin dediği gibi 3 amp ise motorun, kartdan 3.5 amp ı da seçebilme şansın olabilir.

dipçe: dipswitch lerin üçünü de ayarladıktan sonra mutlaka, mach3 de "set step per unit" ayarını yeniden yapmanı tavsiye ederim.

Simdi bu mavi swichlerdeki kisimlari dedigin gibi yapacağım sayı kısımlarına indirdiğimizde On durumda mi olur.
uploadfromtaptalk1439498085283.jpg

TURKCELL T50 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Su anda anlık olarak yaptım fakat motorlar hızdan dolayi duraksama yaşadı. Motor tuningten velocity ayarını 800 e düşürdüm su anda boştaki işleyiş güzel. Kod ile denemek lazım tabi

Simdi fazla gittiğini anladım kalibrasyon yapıyorum

Kurt_kurt ilgilendiğin için çok teşekkür ederim.
Kalibrasyonu yaptim step per 40 çıktı. Şimdi klavyeden yön tuşlarını kullanarak ileri geri yapıyorum ani 2 3 kere basişımda motor geriye doğru atmaya başladı. Swichleri degistirmemi onerir misin

Özgür, onun sebebini bilemeyeceğim. Bu konu bilgisi ve deneyimi daha fazla olan üyelerin cevap verebileceği bir durum.

Mach3 motor turning ayarlarını da yaptınız mı? Boştaki hızı ve acceleration olarak isimlendirilen hızlanma ayarı.

Kurt arkadaşım evet yaptım bütün ayarlamaları.. Ayarsız bir gidişi gelişi vardı. Eski haline geri getirdim şimdilik.
Şöyle birşeye girissem nolur? Enkoderli step motor taksak kartıyla vs yaptırsak bu sorun ortadan kalkar mi? Veya gerek yok mu gerçekten? Yapacağım islerin %100 ü böyle 3boyutlu rolyef işleri

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,360
Kullanıcılar
450,225
Son üye
bayram ali serin

Yeni konular

Geri