CNC Otomasyonu Fiyatı Ne Kadar Olabilir

Selam arkadaşlar. bir 3 eksenli cnc router için malzeme kendimden olmak üzere, sıfırdan elektrik montajı işçiliği bana ne kadara mal olabilir. fikri olan arkadaşlar yardımcı olur mu?

ben bir kere hesaplamışdım aliminyum gövdeli 50cmx75cm işleme alanlı yaklaşık 1800 tl masraf hesaplamışdım tabi sürücü devreyi hazır alacaktım. rulman,mil,kızak ve arabası çok pahalı sürücü devresi ve motorlar 400 tl civarı kızak metresi 30 tl 4 metresi 120tl kızak arabası tanesi 25tl 12 tane 300tl vidalı mil metresi 100tl 2 metre 200tl vidalı mil arabası 150tl 3 tane 450 tl mil tutucu rulman 25tl 6 tane 150tl aliminyum ve kesim tahmini 250tl

Selam arkadaşlar. bir 3 eksenli cnc router için malzeme kendimden olmak üzere, sıfırdan elektrik montajı işçiliği bana ne kadara mal olabilir. fikri olan arkadaşlar yardımcı olur mu?

Biraz daha ayrıntılı bilgi verirseniz forumda bu işlerle ilgilenenler yardımcı olur sanırım....
Ölçü?
Voltaj?
Vakum?
Toz emme?
İşlenecek malzeme?
Spindle?
Otomatik Takım değiştirme?
vs.. vs...

Ben bu aralar konu üstünde araştırma yapıyorum ve bende sizin gibi bir konu açtım.
Şimdilik gözlemyebildiğim kadarı ile fiyatları etkileyen çok fazla etken oluyor,
En önemlisi motor çeşitleri step motor, servo motor. Bu motorlarda gücüne ve sürücüsüne göre fiyatlanıyor.
Birde yataklama ekipmanları var linear kızaklar, miller vs.. vs..
Bunları macth3 gibi bir yazılım ile çalıştırmayı planlıyorsanız, kullanıdıgınız motorları yazılıma tanıtma gibi bir sürü aşmanız gereken sorun cıkıyor. Tabi bu konularda tecrübeli iseniz benden daha şanslısınız

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,965
Son üye
Pentium55

Yeni konular

Geri