CNC Kontrol Kartı, Step Motor, Sürücü Seçimi

Gerçekten güzel çalışma fakat x ekseni için 2 motor düşünebilirsin (slave)bence çünkü işleme alanı baya geniş,bu arada ben kararımı verip bulunduğum şehirdeki bir arkadaştan(kendisi yurtdışından getiriyor)SLA 7062M 3 eksen-3 A(Allegro) bir kart satın aldım kart gayet başarılı ,tabi amatör cncler için.Daha önce Tb6560 ta yaşadığım motor ısınma problemleri bu kartta yok,ve hız olarakta memnun kaldım,yakında videosunu yüklerim.

Kardeşim ilgin için teşekkür ederim çift mil kayış aktarma düşündüm aslında güzel mantık fakat bu cnc için uğraşmak istemiyorum dişli millerin kalitelilerini kullanıcam sorun olucağını düşünmüyorum iyi bi step motor buldum diğer konuda gösterdim bu bittikten sonra 3000*2000 bi projem var daha sonra plazma 12000*4000 bi plazma planım var mekanik bilgimde sorun yok baba mesleği tornacılık :) ben her ne kadar yazılımcı olsamda :)

1200x2000x750 civarında kesim ölçüsü olan makina için 12nm motor uygunmudur x ekseni için 2adet diğer eksenler için 1er adet uygunmudur mekanikten cok elektronik bilgim var fakat daha yeniyim :D (çok çelişkili konuştum be ) kart için usb düşündüm ama sıkıntı çıktıgını duydum konu hortlatmak diye buna derim

1200x2000x750 civarında kesim ölçüsü olan makina için 12nm motor uygunmudur x ekseni için 2adet diğer eksenler için 1er adet uygunmudur mekanikten cok elektronik bilgim var fakat daha yeniyim :D (çok çelişkili konuştum be ) kart için usb düşündüm ama sıkıntı çıktıgını duydum konu hortlatmak diye buna derim

Demir ve alüminyum işleyeceksen 12 Nm uygundur.Ağaç,pleksi gibi yumuşak malzeme işleyeceksen bu kadar büyük step motor kullanmaya gerek yok.2000 Eksen'e 8,5Nm, 1200 Eksen'e 4,5 Nm , 750 Eksen'e 4,5 yada 2,2Nm yeterlidir.

Çift motorlu sistem kullanacaksan ve hele hele 12 Nm ile taş gibi bir router'ın olur ama maliyetin biraz kabarır.

USB yerine bence kazma düzen LPT kullan derim.LPT USB'ye her zaman beş çeker.

Evet agırlikli olarak aliminyum işlenecek sanal olarak bi ugraşayim cizimlere nasil bişey çıkacak. Ayrica y için 2tane demiştım bunlari 2 ayri sürücü mü olmali

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Evet agırlikli olarak aliminyum işlenecek sanal olarak bi ugraşayim cizimlere nasil bişey çıkacak. Ayrica y için 2tane demiştım bunlari 2 ayri sürücü mü olmali

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Her iki motora da ayrı ayrı sürücü bağlayacaksın ve her iki sürücüden çıkan kabloları kontrol kartına tek sürücü gibi birleştirip birleştirip takacaksın.Böylece kontrol kartı gelen emirleri çıkış yaparken iki sürücüye aynı anda çıkış yapacak ve iki motorda aynı anda çalışacak.

anladım hocam 5 eksen sürücü kullanacağım.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri