CnC için Servo Motor yapımı

omron r7d-ap04h sürücü omron marka enkoderi olmaya servo var elimde nasıl calistiririm
Her servo motor her sürücü ile birlikte çalışmaz bunu bilmek gerekir ve servo motorunuzun orjinalinde mi encoder yok yoksa arızalı mı encoder i?Ben encodersiz servo motor görmedim motorunuzu ve sürücünüzü bu konuda uzman bir tamirciye gönderin sürücüye uygun encoder taksınlar üstüne size çalışr halde versinler ama servo motorlar ve encoderlerin yedek parçaları dolar veya euro ile satıldığı için tamiri ucuz olmayacaktır eğer bu konuda destek isterseniz bu konuda uzman yaptığı tamirlere 6 ay garanti veren bir arkadaşım var özelden yazarsanız sizi yönlendirebilirim

Her servo motor her sürücü ile birlikte çalışmaz bunu bilmek gerekir ve servo motorunuzun orjinalinde mi encoder yok yoksa arızalı mı encoder i?Ben encodersiz servo motor görmedim motorunuzu ve sürücünüzü bu konuda uzman bir tamirciye gönderin sürücüye uygun encoder taksınlar üstüne size çalışr halde versinler ama servo motorlar ve encoderlerin yedek parçaları dolar veya euro ile satıldığı için tamiri ucuz olmayacaktır eğer bu konuda destek isterseniz bu konuda uzman yaptığı tamirlere 6 ay garanti veren bir arkadaşım var özelden yazarsanız sizi yönlendirebilirim
Ustam zamanını ayırdığınız için teşekkürler resimlerini yukleyecegim tecrübem yok servo da enkoder var olasına karşın sürücünün enkoderi bölümüne uygun olmadığı söylendi.
Ben sürücüye besleme vermemekarsin
AC2 hatası süreki alıyorum faz hatası anlamına geliyormuş. Tecrübeli olan bir ustamın bilgisi ilermek istedim bir borç kaşığı almak zorunda kaldım sartmak istiyorum en kötü eğitim yada hobi amaçlı deneysel de olsun çalışmasını istiyorum.

Sürücü modeli omron r7d-ap04h

Ekli dosyalar

• 20210410_182943.jpg
    20210410_182943.jpg
    167.6 KB · Görüntüleme: 10
Moderatör tarafında düzenlendi:
bir borç kaşığı almak zorunda kaldım sartmak istiyorum en kötü eğitim yada hobi amaçlı deneysel de olsun çalışmasını istiyorum.
Encoderler özellikleri değişiktir eski teknoloji ve yeni teknoloji arasında da fark var bunu bir tamircisi bilir ancak tamirciler ikinci el ürünler de alım satım işi yapar araştırın yeriniz gebzeye yakınsa dediğim gibi bir yere yönlendirebilirim

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri