CnC için Servo Motor yapımı

CBerkan haftada 1 kez Tezmaksan desin. Makul bence. Daha fazla üstüne gitmeyelim : )

Şaka bir yana, konu lütfen kapansın arkadaşlar.

Arkadaşlar yeniden başlasak mı denir üzerni örtmek mi, yeni sayfa açalım veya, bu tartışma yaşanmamış gibi ...

Servo motorlar adim hesabi ile surulmuyor...dolayisi ile adima karsilik gelen derece degerleride yok... bu herkesin malumu... step motorlarda dc motor arti hybrid step motorlarda encoderli olanlar... bu hybridler in suruculeri de servo surucu degil...
Servo suruculerle alakali derinlemesine arastirmaya giremedim ama bnm motor servoya donusmesede cok sorun degil artik ama olsa iyide olurdu...ha sunu yapabilirim .... motorumun guc degerlerine gore devir sayisina cok iyi hakimim... bir surucu kart yaptiracam bu karti ve motoru tumlesik hale getirececem... birazcik olme essegim olme ye kadar gitti durum... ne kadar zaman alir Allah bilir artik... kafada cok proje var ama vakit dar vs... vs
Arkadasim merhaba. Hibrid step motor enkoderli step motor demek değildir. Sabit mıknatıslı ve değişken reluktansli step motorlara hibrid step motor deniyor. Enkoderli olursa servo step olmuş olur. Saygılar kolay gelsin.

Haklisin ac motordan servo olnaz.benimkisi 3 fazli dc motor...
Step motoro birsey takmiyorum.. hesaplarini kendi yaptigim... minimum stator direncine sahip , haliyle max verimlilikte olan bir dc motor olacak... su anda lehimleme isleri kaldi sadece...insallah kisa zaman sonra calisir vaziyette bir videoda atarim
Aç servo motor birçok yerde vardır. Yapısı asenkron motora benzer fakat rotoru ince uzundur. Eylemsizlik momenti düşük olmalıdır o yuzden.

Spindle motorun servo olmasının nedenini anlayamadim

Servo sistemde hız tork ve konum kontrolü yapılabilir. Bu sistem hatasız olmalıdır yani geri besleme yapması yetmez. Servo sürücü hatayi algılayıp gideren endogru konum tork ve hızı ayarlayan bir kontrol sistemidir

Moderatör tarafında düzenlendi:
Sakin yahu.

Tezmaksan makinelerini kendi mi üretiyor yoksa ital mi ediyor?
Tezmaksan çoğunluğu Tayvan dan olmak üzere Japonya ve Çin den Cnc torna ve freze tezgahları ayrıca universal torna ve freze getirip satış ve servisini yapar aynı zamanda Market otomasyon adlı firmasıyla Tayvan malı LNC CNC kontrol üniteleri ve O'emax servo motorları (Kore malı)getirip CNC revizyon işleri yapar.

Ustalarım sohbetlerinizi okudum.
Bu ülkeye ve insanına katma değer olan.
Değerli ustaların başta olmak üzere büyük küçük işletmelerin emeklerine ne olursa olsun saygı ve minnet duyulması gerekli diye düşünüyorum.
Sohbetinize dahil olma sebebim bilgisinize ihtiyacım omron r7d-ap04h sürücü omron marka enkoderi olmaya servo var elimde nasıl calistiririm bu ikinizi Askari mazeme kullanarak. Ben elektronik teknisyenim ufak tefek tamirler falan yapıyorum uzak değilim fakat bilmiyorum. Cevaplayacak olurmu bilemiyorum tüm ustalarımà selamlar Sağolun

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,891
Son üye
Ercan29

Yeni konular

Geri