Cnc güç kaynağı

kalkan123

Üye
Arkadaşlar merhaba. cnc yapıyorum fakat takıldığım bi nokta var. 3 adet 4.2 amper 4.5 nm step motor-3 kw inverter ve 2.2 kw spindle olacak sistemde. sistem için mach3 usb kırmızı kart aldım. 24 volt ile beslemem gerekiyormuş sistemi. bunun için kaç amper bir güç kaynağı almam lazım. yardımcı olursanız sevinirim.

ilk olarak spindle ile step motorları aynı kaynaktan besleyemezsiniz. Spindle ve inverter şebekeye bağlanacak.

Step motorlar ve sistemin gerisi (kontrol kartı v.s ) için 24 volt minimum 16 amper bir güç kaynağı alsanız iyi olur.

öncelikle cevabınız için teşekürler.step motorlara 16 amper alırım. inverter bağlantı videosu izledim. orda invertere 220 volt giriş yaptılar fakat 24 volt da giriş yaptılar ama.

Kart ile inverter bağlantısının sebebi besleme değil. Kart üzerinden spindle motoru kontrol içindir (çalıştırma durdurma devir v.s)

ilk olarak spindle ile step motorları aynı kaynaktan besleyemezsiniz. Spindle ve inverter şebekeye bağlanacak.

Step motorlar ve sistemin gerisi (kontrol kartı v.s ) için 24 volt minimum 16 amper bir güç kaynağı alsanız iyi olur.
24 yerine 48 volt ile beslesek tork gücü olarak bir verim alınır mı ve 48 voltta sürücülerde veya motorlarda bir bozulma olur mu?

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri