citect scada ile mpi bağlantı

erdi001

Üye
citect Scada ile mpi bağlantı için OPC yada soft net gerekiyormu ben win2000 de citect ve s7300 haberlesmesini denedim fakat çalışmıyor hem cp 5611 mpi hemde rs232 pc adaptör mpi ile denedim hata vermiyor fakat bir analog sinyal tanımladım bir türlü kominikasyon kuramadım tanımladığım tagdemi hata var bilemiyorum
PIW262 de bir adet çalışan analog sinyalim var bunu citectde taglere I262 diyemi tanımlıyorum?
işime yarayacak pek fazla doküman bulamadım

bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim kolay gelsin
birde plc sim ile similasyon yaparakda kullanılabiliyormu?

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
citect in kendi opc si varmis ama ben denemedim.5611 ve adaptorle citect simens plc ye baglaniyor.bunun i.in simatic net programini kurmalisin.ayrica win 2000 de do[rudan .calisir xp de yardimci dll kullanman gerekir

citect in kendi opc si varmis ama ben denemedim.5611 ve adaptorle citect simens plc ye baglaniyor.bunun i.in simatic net programini kurmalisin.ayrica win 2000 de do[rudan .calisir xp de yardimci dll kullanman gerekir

İlk önce simatic net programı ile 5611 kartını kurmalısınız daha sonrada simatic manager ile bir network tanıtmanız gerek.(tabiki 5611 kartı için) Network kurduktan sonra cpu dan almak istediğiniz dataları bir DB de toplarsanız sisteminizin haberleşmesinin daha iyi olacağını düşünüyorum. Şahsen ben öyle yapıyorum. Network tanıtıldıktan sonra sistemin haberleşebilmesi için "Station Configuration" a o datanın eklenerek 5611 kartının sorgulamaya başlatmak gerekiyor. ki en önemli ayar burada. Tüm haberleşmenin kalbidir.

cp 5611 için driveri nasıl bulabilirim arkadaşlar. (maneger kurmadan)

cp 5611 için driveri nasıl bulabilirim arkadaşlar. (maneger kurmadan)

Aradığınız driver SimaticNET CD içerisinde program ile birlikte gelmektedir. Malesefki lisanslı bir üründür. Siemens yetkili satıcılarından bu ürünü temin edebilirsiniz.

Forum istatistikleri

Konular
128,419
Kullanıcılar
450,329
Son üye
tawfekalmstf
Geri