Citect 8.0 ile Delta PLC haberleştirme

ctect scadayı bilmiyorum ama delta plc içine yazdığınız kodu buraya yazarsanız ctect için kavramsal yorumlar yapabiliriz.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
yav abiciğim sen ddiğimi yap orayada geleceğiz .yaptınmı sen onu

deltada modbus ethmi haberleşeceksin

tamam şimdi o kurduğun bağlantı aynen kalsın bilgisayarın portunda
bilgisayar >sağklik >özelikler>aygıt yöneticisi>comport bak bakalım senin com porunun numarası kaç.
atıyorum com1 com 2 comx onu öğren
sonra citect scadada I/0 SERVER ayafrlanda o com portu kullan ondan sonra haberleşme ayarlarına
delta plcnin ayarı ne ise onu gir atıyorum 19200 baud 8bit no party stopbit1 gibi. bir tag ata o adrese okuman lazım ... eğer modsimilatörü okuyorsa oda rahat okur . şimdi donanımda bir sorun olmadığını yada plcinin ayarında bir sorun olmadığını anladık
citecte kadar geldik .
diyelimki okuyamadık kepserver ex i indir yarım saat çalışır o lisansısız scadadan değilde kepserverden oku. şimdi buraya kadar gel olmadı bağlanalım bakalım .

@servetd ustam dediğinizi yapıyorum resimde görülen yerde Protokol kısmında hangi MODBUS tipini seçmeliyim?

Citect Deneme.jpg

modbus

yanlız ar
bir yanlışlık var tam analamadım ama burda olmayacak computer setup vizarddan standalone ayarlayıp ordan yapıyorduk sonra cominicationda bord ayarlıyorsun ...
şimdi i0 server yapılandıryosun tend yapılandırıyorsun alarm yapılandırıyorsun
io servere senin cihazı ekliyorsun yani i0 deviceden senin device eklemen lazım exspres i0 device sihirbazı var ordan ekliyecen ayı deltayı. o bord1 olacak yada 2 yada katane modbusla haberleşeceksen

Son düzenleme:
Sanırım dediğiniz yer burası oluyor I/O Device sekmesinden New Device 'ye tıkladığımda bu sihirbaz açılıyor.. 6. resim 5. resmin genişletilmiş hali burada neyi seçeceğime nasıl karar vermeliyim?

1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960