Cep telefonu titreşimi ile start stop

Bu istenilen olay cep telefonu ve ev telefonu ile birlikte kullanıldığında yapılabilmektedir.
sulama sisteminin olduğu yerde ev telefonu olacak, sen cep telefonundan sistemi kapatıp açabileceksin. Bu sistemin piyasada 300 tl civarında olduğunu söylüyorlar.

peki cep telefonuyla uzaktan kontaktörü çekebilmemizin imkanı var mı .bi zahmet yardımcı olurmusunuz

Tales Mühendislik var izmirde onların imal ettiği kartlar var. cep telefonu aracılığıyla 10 adet röleyi kontrol edebiliyorsun. kart üzerinde inputlar da var.

Bu kadar teknisyenin arasındanda heralde o devreyi bilen birisi vardır bütçe için farklı yer önerceksen teşekkür ederim burada kendimiz yapabilecegi birşeyler sormuştum işi ticarete dökmemek gerekiyor diye düşünüyorum kolay gelsin...

Arkadaşım tek butonla start stop kumanda devresi üzerinden rahatlıkla yapabilirsin kullanacağın gsm kartı da yeni olursa hani arayan soran olmaz o bakımdan bi sıkıntı çıkmaz.
Telefonu sadece titreşim moduna al bi kez çaldığında devreye girer. Tekrar çaldırdığında ise devreden çıkar.

Microişlemci ve DMTF Sinyali ile Yapılabilir.Ancak Sistemi Yapsan Bile Pompanın Çalıştığına yada Durduğuna Dair Herhangi Bir Geri Bilidirimin Olmazsa Ben Böyle Bir Sisteme Güvenme Derim.Çok Sorun Yaşarsın.Sulaman Gereken Herneyse Onları Kurutabilirsin

Arkadaşım tek butonla start stop kumanda devresi üzerinden rahatlıkla yapabilirsin kullanacağın gsm kartı da yeni olursa hani arayan soran olmaz o bakımdan bi sıkıntı çıkmaz.
Telefonu sadece titreşim moduna al bi kez çaldığında devreye girer. Tekrar çaldırdığında ise devreden çıkar.

Devresi veya şeması varmı peki elinde?

Microişlemci ve DMTF Sinyali ile Yapılabilir.Ancak Sistemi Yapsan Bile Pompanın Çalıştığına yada Durduğuna Dair Herhangi Bir Geri Bilidirimin Olmazsa Ben Böyle Bir Sisteme Güvenme Derim.Çok Sorun Yaşarsın.Sulaman Gereken Herneyse Onları Kurutabilirsin

dediginde haklısın ama sonuçta şöyle anlatayım şimdi boruları degiştirmeye giden kişi 500 mtre bir mesafe içerisinde oluyor o 500 mtreyi gitmesi nerden baksan 15 20 dk yı buluyor zamandan kazanmak için sonuçta yine göz önünde olacak umarım demek istedigimi anlatabilmişimdir

Arkadaşım site içinde kumanda devresi var ve devre üzerinde start butonu yerine 3-5 v dc rölenin açık kontağından geçeceksin, telefondan çıkanı ise rölenin beslemesine gireceksin.

Forum istatistikleri

Konular
128,390
Kullanıcılar
450,276
Son üye
ESENBEL

Yeni konular

Geri