Cep telefonu & Laptop Tamircileri

kingozai

Üye
Merhaba ustalar, sizlere bir sorum olacak. piyasada konu üzerinde eğitimden geçmeden kelle firmalardan sertifika sahibi olmadan bilgisayar & cep telefonu tamir edenler bulunuyor. gazete ilanlarında çok denk geliyor cep telefonu ustası, laptop ustası aranıyor vs. şeklinde.

bu olayı mantığıma sığdıramadım, milimetrik smd eleman ve mcu 'lerden ibaret robotik seri üretimden çıkmış bir devre nasıl olurda insan eliyle tamir edilebilir?

onların yaptıklarıda icersindeki mikro işlemcileri tamir etmek degil ya format atarlar veya programı silerler veya belli baslı kartları degiştirirler.sizin dediginiz gibi sıfırdan onları yapa bilen biri olsa uretime gecer zaten

onlar sadece lehim kabul eden elemanların değiştirilmesi yada parça değişimi şeklinde yapılıyor, yada eski telefonun parçalarını kullanarak tamir yapıyorlar.

:)yaş 56 senın bahsettığın milimetrık elemanlarla proje tasarlıyorum smd 805 kılıf kondansator drenç kullanıyorum genelde entegre olarak soiç kilif azmedersen bu malzemelerı sızın gıbı gençlerın daha ıyı mukemmel robotik kollara yakın havyayla lehımlıyebılırler tamırcılık yapıyorlar o konuda sana katılıyorum işi bılmeden ahkam kesıyorlar elınden kolonya selulozık tıner duşmez tamırcıyım dıye kasılırlar bu konuda haklısın

ustam haklısın bende bu işlerde çalışıyorum.ustam 35 yaşında senin dediğin ince havyalarla çalışıp laptop tamir ediyor ama yeri geldiğinde sadece kızılötesi ışıkla parçayı ısıtıp söküyor.

önemli olan sorunu çözmektir. Çözmekten ziyade arızaya sebeb olan etkenleri bulmaktır.Kimse kasılmasın laptopta ve cep telefonunda belli başlı arızaları herkes yapar. Önemli olan bulunamayan yedek parçanın yerine bütün bilgi birikimini kullanarak alldatasheet.com gibi sitelerden entegre nin ne görev yaptığını, buna göre devre elemanının nasıl yapıldığı halk tabiriyle ölüyü diriltmeyi nasıl başarıldığını bilmek gerek. Türkiye şartlarında ben laptop tamircisiyim imkan dahilinde anakart tamiri yaparım bga makinamla chip söker değişirim. Kelle firmalardan vede piyasadan bu işi öğrenmedim herhangi bir ustamda yok kitaplardan ve internetten çok rahat öğrene bilirsiniz

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
450,000
Son üye
ozproje46

Yeni konular

Geri