Cep telefonu ile nasıl kontrol yapabiliriz ?

main loop su 25 euro kısmı ılgımı cektı.ben gc864 u 80 euroya almıstım.fıyatı pahalı oluncada urunu yapmaktan vazgecmıstım.gercı senın bıraktıgın yerden baslamısız ama olsun.emek yerde kalmasın.senın ıcın bır mahsuru yoksa kodları degıl sadece devreyı fıkır olması acısıdan gonderebılırmısın.devre cızım kısmı bıraz gıcık,elım gıtmıyor.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
baskı devre çizimini layout olarak gönderdim ares programında 7.6sp4 de çizmiştim.daha eski versiyonları açmayabilir.

kolay gelsin. devre çift yüzlü

ilgine tesekkurler.soyledıgın gıbı bendekı eskı versıyon oldugu ıcın acmadı ama onemlı degıl arkadasların pc de acarım.

bilgi olarak aradığım bir projeydi emeğinize sağlık.

Basit bir nokia cep telefonu, DTMF decoder,pic16f84 ve birkaç direnç, kondansatör, transistör vb. ile dediğini yapabilirsin. Nokia cep telefonlarının kulaklık takılı iken otomatik cevaplama özelliğinden faydalanarak cep telefonundan gelen analog sinyallari (DTMF sinyalleri) DTMF decoder ile dijital sinyallere çevirirsin, bu dijital sinyalleri pic16f84 ile yönetirsin ve istediğin elektrik sisteminin on/off kontrolünü yaparsın.

Güzel bir paylaşım olmuş, dediğiniz gibi Çin ile derdimiz büyük.

arkadaşlar cep telefonu ile uzaktan panoyu pıc'le veya herhangi bir kart tasarlayarak panoyu nasıl kontrolünü yapabiliriz cep telefonuna bir menü yaparak aç-kapa ve arızalarını nasıl yapabilir yardımcı olursanız sevinirim

dtfm kontrol kartı diye tanımlanıyor piyasada mersinde bir arkadas sahibinden com da uygun fiyata veriyor çabuk ucuz çözüm arıyor isen degerlendirmeni tavsiye edrim kolay gelsin

amacım kendim bir şeyler tasarlamaktı amatör bi elektronikçi oldugum için sonra hazır devre var zaten dediler iş tamammem farklı bir boyuta dönüştü imalat yerine pazarlamaya dönüştü :D en azından satarız diye düşündüm piyasaya tanıtmaya çalışırken yok parasına montajını bile yapanlar varmış sonradan farkettim :D ne yapmak istedigime ulaşabildim nede pazarlamanın kolay olmadıgını farketim :D bu sistemle buraya kadar ben pes ettim varsa yapan arkadaşlara başarılar diliyorum :D

olsun biz elimizden geleni yapcaz pes etmek yok yeni şeyler geliştirmek Türkiye ye destek olmak gerekli

baskı devre çizimini layout olarak gönderdim ares programında 7.6sp4 de çizmiştim.daha eski versiyonları açmayabilir.

kolay gelsin. devre çift yüzlü
bende gl865 ile uğraşıyorum bu aralar ama çizdiğim pcb de sorun var sanırım,paylaşmış olduğunuz link ölü yenileyebilirmisiniz yada mail adresimi gönderdim ordan gönderebilirmisiniz.

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri