Can sıkıntısı

Ben ayni sistemle 4m ye 3,5m router yapmistim. Ispanyol mali Soguk cekme lamadan. 10 numara olmustu. Tasinirken yeni yere sigmadi, elimde kaldi. Kesip 2 tane cnc yapmistik.

İlgimi çektiği için "Can sıkıntısı" nda paylaştım. Deneyiminizi paylaşmanıza sevindim, iyi gözükmesi ile iyi sonuç vermesi arasında büyük bir fark var. Bu ürün bir ABD firmasının, orta kalite CNC router'larında kullanıyor, rulman ve V rulman (sanırım daha önceki sistem) ile yaptığı modeller var. Ray-arabaya değilse bile mil-rulmana alternatif olabilir. Özellikle, gerekli alü parçaları üretebilme olanağı olanlar için kalite/maliyet oranı iyi çıkabilir. "Soguk cekme" yazacaktım yanlış olmuş, teşekkürler.

Aslında burada değilde ayrı bir konu başlığı altında tartışılmayı hakediyor.

Başarılı ve ilginç bir ürün.
Bir adet yapmak pahalı olacaktır. Estetik ve işlevselliği bir araya getiren plastik parçalar var. Yazılım ve elektronik kısmı var ki tek ürün için önemli bir çaba (maliyet) gerektiriyor.

Konum belirlemede farenin (mouse) çalışmasını çağrıştıran bir yapı var, acaba uygulanabilir mi?

Ben ayni sistemle 4m ye 3,5m router yapmistim. Ispanyol mali Soguk cekme lamadan. 10 numara olmustu. Tasinirken yeni yere sigmadi, elimde kaldi. Kesip 2 tane cnc yapmistik.

çok özel değil ise ne işliyordunuz bu sistemle ?
rulmanla sert malzeme olmaz diye biliyorum da

çok özel değil ise ne işliyordunuz bu sistemle ?
rulmanla sert malzeme olmaz diye biliyorum da
Mdf ve kimyasal ahsap dedikleri poliuretan bloklari isyorduk. Onlar abec7 rulman kullaniyorlar. Biz 3 paralik Cin mali rulman kullanmistik. Rulmanlar 6 ay civari dagiliyordu.

El router'ını kullanmak sanıldığı kadar kolay değil. İstenilen yüzeyi oluşturmak için kalıp kullanmak gerekli. Yoksa kakmacılığa giriyor iş.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,838
Son üye
sarioglu_55

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri