C programlama mı yoksa Visual basıc mı

e-dogan

Üye
arkadaslar ben elektrik müh. okuyorum
1.donem pascal ögrendim
2. yarıyıl c yada visual basıc den birini secmem gerekıyor sizce hangisini seçmeliyim
hangisi daha yararlı olur .

yanlış bilmiyorsam lütfen düzeltin beni c dili assembly diline benziyordu.
assembly dili bana göre zor. ama öğrenirsen süper bişey.
assembly ile PIC mikroişlemcisi v.s. programlama yapabilirsin.

visual basıc bir kitap alırsın benim gibi araştırarak ve örnekleri karıştırarak öğrenirsin. bide visual basıc yerine vb.net öneriyorlar artık.

c dilini tavsiye ediyorum.

benden bilgili arkadaşların yorumlarını bekle bide.

Merhaba,
Ben Bilgisayar programcılığı mezunuyum. Bence c# yada delphi. İlgini çekerse wpf (silverlight)da güzeldir

bence C ile başla. daha sonra fırsat bulursan C++ ve C# ta öğren derim. ya da en azından bir bak.

bende aynı soruyu sorcaktım baktım arkadaşlarım sormuşlar yeni konu açmiyim dedim.soruyu soran arkadaşlarım sanırım benim gibi koü elektrik müh. okuyo:)
c/visual basic/matlab bunlardan hangisini seçmem benim için daha iyi olur.ben şahsen bunlardan kolay olanını alıp benim işime yarıcak bir tanesinide sınavlarına grmeden derslerine girerek öğrenmek istiyorum.bunlardan hangisi en kolaydır.hangisi benim için en yararlıdır.

bende aynı soruyu sorcaktım baktım arkadaşlarım sormuşlar yeni konu açmiyim dedim.soruyu soran arkadaşlarım sanırım benim gibi koü elektrik müh. okuyo:)
c/visual basic/matlab bunlardan hangisini seçmem benim için daha iyi olur.ben şahsen bunlardan kolay olanını alıp benim işime yarıcak bir tanesinide sınavlarına grmeden derslerine girerek öğrenmek istiyorum.bunlardan hangisi en kolaydır.hangisi benim için en yararlıdır.

kolay olsun diyorsan visual basıc derim. mantığı kaptımmı araştırarak bişeyler yapabiliyorsun. benim imzadaki programı visual basıc'de yaptım.

ama sana tavsiyem kolaya kaçmamandır. Ülkemizin yetişmiş elemanlara ihtiyacı var. zor olanı öğrendikten sonra kolay olanını zaten öğrenirsin sadece kod'lar değişik olacak çünkü.

kolay olsun diyorsan visual basıc derim. mantığı kaptımmı araştırarak bişeyler yapabiliyorsun. benim imzadaki programı visual basıc'de yaptım.

ama sana tavsiyem kolaya kaçmamandır. Ülkemizin yetişmiş elemanlara ihtiyacı var. zor olanı öğrendikten sonra kolay olanını zaten öğrenirsin sadece kod'lar değişik olacak çünkü.

benim amacım kolay olanın sınavını vermek diğerinin derslerine girerek kendim öğrenmek zaten:D not ortalamamı yüksek tutmaya çalışıyorum üstten ders almak için yoksa 2. sınıfın güz döneminde 4 tana ders alabilcem

Öncelikle sadece c ile sayısal ajgoritmalar çözen programlardan başka programlar yazman mümkün değil. CCS C falanıda üzerine katarak pic programlayabilirsin. visual basic ise ileri seviye ve uygulamaya yöneliktir. Fakat söylede birşey var C programlamanın temelidir.

bende c dilini tavsiye ediyorum ama visual basic de küçümsenmemeli o da çok yararlı bir program onuda ekstra kendi çabalarınla öğrenmee çalış..

Forum istatistikleri

Konular
128,245
Kullanıcılar
450,051
Son üye
Rezly

Yeni konular

Geri