Buzdolabı termostop bağlantısı

Merhabalar.Vestel Ng 465 nt nofrost buzdolabım arıza yaptı. Gelen özel servis
termostop arızası var deyip parça değişikliği yaptı. Buzdolabı 2 gün çalıştı sonra yine soğutmamaya başladı. Yine geldiler ve 2. bir termo stop taktılar
eskisi ile beraber çalışıyor sözde. Ertesi gün soğutma performansı olmayınca
servisin şefi geldi geldi ve evap üzerinde yarım donma görünce bu sefer buzdolabı yarım soğutuyor dediler drayer değişimi ve gaz basma olayını yaptılar. İlk 1-2 gün koyduğum su ve et donmuştu fakat sonra soğutuyormu diye sabah kalkıp baktığımda motorun durmuş olduğunu görüyorum. Elle timer ı hafif çevirdiğimde motor çalışmaya başlıyor. Takılan termostop ile eskisi arasında dağlar kadar fark var. Eskisini yanlarında götürdükleri için resim mevcut değil fakat yenisinin resimlerini yüklüyorum.

Yönetici Notu: Paylaşılan fotoğraf, fotoğraf paylaşım sitesinden silindiği için kaldırılmıştır.

Ne yaptıklarını doğru mu yaptıklarını anlamış değilim. Ustaların değerli yorumlarını bekliyorum.

mrhabalar..
resimde gözüken parçalar termostop değil bimetal termostat ve devrekesici(sigorta)nın resimleridir..
mekanik kontorllü no frostlarda kullanılan genel bir parcadır..
vazifesine gelince dolabın eritme işlemi sırasında ayarlanan bir sıcaklığa yükseldiğinde iç plastik akasamın aşırı ısınıp erimesini önlemek ve eritme işleminden( tımera yol vererek )çıkarak komp.ün çalışmasına neden olan bir parçadır.
mesajınızda tımerı elle çevirdiğinizde çalıştığından bahsetmişssiniz ki buda büyük bbir olasılıkla tımerin arızalı olduğunu gösterir. kontakların çalışmasını sağlayan dairesel diskde bir deformasyon olabilir...
saygılar

O iki parçanın birarada niye çalışması gerektiğini anlamadım onların bitanesi tek başına yeter senin dolapta başka arıza olabilir mantıklı bi açıklaması yok

Forum istatistikleri

Konular
128,253
Kullanıcılar
450,073
Son üye
DİCLEEE

Yeni konular

Geri