Buzdolabı rezistansı hakkında

coolifeX

Üye
Buzdolabının buzlanma sorunu vardı ben de az çok bilgimle dondurucu bloğu kontrol ettim karlanma yapmış. Rezistans kablolarını çıkartıp direkt prizden elektrik verdim ve yeterince ısınmadığını farkettim. Ben de teli bir miktar kesip porselen klemensin bir ucunu rezistansa diğer ucunu da kablo ile soket girişine bağlantısını yaptım. Önce test ettim rezistans çalışıyor bir sıkıntı yok. Ayrıca telleri de buzlanmanın daha çok olduğu arka tarafa doğru da biraz kaydırdım ki oradaki buzları daha çabuk eritsin.

Şimdi benim sorum

klemens ile yaptığım bağlantı sağlıklı olur mu? (Sonuçta buzun olduğu yerde su değerse sıkıntı yaratır mı)
kısalan rezistans daha performanslı çalışır mı ya da eksisi olur mu
buzdolabına eğer zararı varsa ne gibi zararları olur?

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
ORJİNASLİ BOZMAK İYİ DEĞİL AMA, EN AZINDAN PORSELEN KLEMENS KULLANIN..

ORJİNASLİ BOZMAK İYİ DEĞİL AMA, EN AZINDAN PORSELEN KLEMENS KULLANIN..
evet aldığım porselen klemens tek girişli ufak olduğu için pek fazla yer de kaplamadı. asıl korkum içine buzdan dolayı su kaçar mı ya da kaçarsa zararı olur mu . baya dip ve yerden yukarı bir noktaya yerleştirdim ki en az zararı alsın

yenisini altak cok pahalı bişi degil
evet aldığım porselen klemens tek girişli ufak olduğu için pek fazla yer de kaplamadı. asıl korkum içine buzdan dolayı su kaçar mı ya da kaçarsa zararı olur mu . baya dip ve yerden yukarı bir noktaya yerleştirdim ki en az zararı alsın

Sen ne kadar saklasanda nem suyun girmediği yer yok. Illa girer.

Buda elektriksel kacaga neden olacaktir.

Kacak akim var ise atabilir veya yoksa carpilmaniza neden olabilir.

yenisini altak cok pahalı bişi degil
Çok aradım rezistans yok piyasada aramadigim yer kalmadı

Sen ne kadar saklasanda nem suyun girmediği yer yok. Illa girer.

Buda elektriksel kacaga neden olacaktir.

Kacak akim var ise atabilir veya yoksa carpilmaniza neden olabilir.
Peki ben bu klemensin üstüne Makaron ile kaplasam çözüm olurmu . Bağlantıları sıfıra sıfır gelecek şekilde yaptım ama bir şüphe var hala içimde

Makarondan ziyade kaucuk bantlar var. Eriyen bant diyede geciyor. Bununla sarmaniz nem sivi temasindan oldukca koruyacaktir. Isi ilede cok yuksek sicakliklara cikmadikca sorun teskil etmez.

TeX7IjqUXkIi9KGnO4yxFtrM_20jke-I8kruZ9cBHDXdVDzG1f.jpg

Makarondan ziyade kaucuk bantlar var. Eriyen bant diyede geciyor. Bununla sarmaniz nem sivi temasindan oldukca koruyacaktir. Isi ilede cok yuksek sicakliklara cikmadikca sorun teskil etmez.

TeX7IjqUXkIi9KGnO4yxFtrM_20jke-I8kruZ9cBHDXdVDzG1f.jpg
Bu bandı nerede bulabilirim elektrikçi ya da hırdavatçılarda ?

Hocam şimdi buldum bir tane nalburda varmış .
Ama ben nalburda sorduğumda bunu rezistansa kullanıcaksan eriyebilir dedi orada biraz tereddüt ettim ama mecbur olarak aldım. Rezistansa az birşey temas etse bir sıkıntı olur mu acaba?

Ekli dosyalar

• 1539262903072..jpg
    1539262903072..jpg
    238.8 KB · Görüntüleme: 15

Forum istatistikleri

Konular
127,967
Kullanıcılar
449,613
Son üye
Liderpano

Yeni konular