Kapağın açık kalmasından kaynaklı dolap sürekli çalışmış ve evap buz tutmuş olabilir. Buzdolabı eritemez hale gelmiştir. Dolabı fişten çekip boşaltın ve dondurucu bölmenin tabanını/arka duvarını sökerek buzları saç kurutma makinesi ile eritin. Ardından buzların eridiğinden emin olduktan sonra çalıştırın. Kapak tam kapanmasına rağmen aynı problem tekrarlarsa

1. Dondurucu kapaklarını yine söküp buzlanma durumunu kontrol edin. Buzlanma varsa defrost arızası vardır. Rezistans veya elektronik kart arızası olabilir.

2.Pek buzlanma yoksa fan motorunun çalışıp çalışmadığına bakın.

3.Bunlar normalse sistemde gaz kaçağı olabilir veya kompresör arızalıdır.

Buzdolabına elektrik gelmiyor, buz dolabının bağlı olduğu prizde elektrik var, bu pirizde lektrik süpürgesi çalışıyor, buzdolabına elektrik gelmiyor, çalışmadığı gibi iç lambada yanmıyor, ne yapmalıyım, selamlar

Buzdolabına elektrik gelmiyor, buz dolabının bağlı olduğu prizde elektrik var, bu pirizde lektrik süpürgesi çalışıyor, buzdolabına elektrik gelmiyor, çalışmadığı gibi iç lambada yanmıyor, ne yapmalıyım, selamlar

nasıl bi buzdolabı bu? daha açıklayıcı bilgi verirseniz daha iyi yardımcı olabiliriz

nasilsin benim arcelik çift kapılı buzdolabım var ve alt taraf iyi sogutmuyor sanırım kapı fitili eski fitili nerden alabilirim ve kendim takabilirmiyim fiyatları nedir acaba cevaplarsanız sevinirim

selamlar benim arcelik çift kapı buzdolabım var alt taraf pek fazla sogutmuyor ve sanırım kapı fitili eskimiş.kapı fitilini kendim takabilirmiyim ve fiyatı nedir cevabınızı bekliyorum. teşekkürler

Moderatör tarafında düzenlendi:
eğer nofrost sa alt bölüm kanalları tıkanmıştır bence 1 gün fişini cek buzlar cözülsün tekrarlarsa taymır da da sorun olabilir veya reziztansta sorun ola bilir

nofrostsa alt bölüm kanalları tıkanmıştır 1 gün fişini cek buzlar cözülsün tekrarlarsa taymır da yada rezizstansta sorun vardır

herkese oncelikle slm aranıza yeni katıldım ama bildiğim kadarıyla anlattığınız dolab da
gövde içindeki rezinstanslar yanmış bu yüzden gövde iç kanalları tıkamış kardeş
yapılması gereken dolab ön kapıları sökülüp öne doğru yere yatır, arka gri kalıbı çıkart
sonra straforu ( köpüğü) 7-8 cm den dikkatlice oy
orada yanıkta belirli olur ona göre onar tekrar bolabı doğrult kompresörü zaten başta sokmüştün içeri tiner bas kılcaldan gelene kadar uğraş sonra hava sonra 22 gaz ile temizle ve kompresörü bağla 34 gazı gr ne kadarsa ona göre bas
inşallah yardımcı olmuşumdur:)

arkadşlar bende de beko bk 9052 nf buzdolabı var 2. lamba yanıp sonuyor hiç bir sey çalışmıyor bilen lütfen yardım etsin :(

Selamlar,

Benzer konulardan birini de ben yaşamaktayım İndesit çift kapılı No-Frost buz dolabı 5 Senelik ama yazlıkta duruyor ve toplasanız 15 ay çalışmadı bile.Son 15 gündür buzluk soğutmasına rağmen,alt bölümde hiç soğuma yok,ara bölme kenarlarında ısıtma da yok arka yüzdeki soğutma ızgaraları ılık gibi,kompresör oldukça sıcak,yiyecekler koku yapma düzeyinde ve kullanamıyoruz.Ne önerirsiniz ne kontrolu yapayım?Termostat olabilir mi?Eğer termostat ise nasıl değişir?Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim..Saygılar

indesit ve ariston cift kapılı dolaplarda alt bölüm sogutma ma sorunu sistemi temizleyip drayeri degiştirdikten sonra gaz basıp calısıyor dolaplar. böyle bir cok dolap su anda calısıyor hic birinden sikayet gelmedi ayrıca kılcal boru tıkanması biraz ugrastırıyor

orta gövdedeki ısıtıcılar patlamış % 100 gaz kaçağı var tamırciysen mesaj at nasıl yapıldığını anlatayım.

Slm. Bende bosch KSU 3621 No frost var. Dolap kampta kullanılıyor. Geçen sene motorun yanındaki pervane çalışıp duruyordu. Çankayada elektronik kartı tamir ettirdim, oldu. Bu senede senin şikayetin bende de var. Buzluk soğutuyor, alt bölümde tık yok. Geçen hafta sonu fişi çektim, 2 saat sonra taktım, soğutma başladı. Fakat yeterli değil gibi geliyor. Bu hafta takip edicem. İnşallah sorun olmaz. Birde buzluk bölümündeki fanları kontrol edicem.

Forum istatistikleri

Konular
128,195
Kullanıcılar
449,970
Son üye
Liliane

Yeni konular

Geri