Buz dolabında tıkanma

omurkosem

Üye
Derin dondurucu buz dolabı sisteme yağ kaçırmış.Soğutma yapmıyor.
Gazı saldım dolap motoruyla vakumlama yaptım Drayeri değiştirdim.
Gazı tekrar bastım Yine dıkanma yapıyor. Nerde eksiklik yaptım. Yardımcı olurmusunuz.

sistemdeki yağı temzilemeden komp değiştirmeden o sistem soğutma yapmaz kardeşim...
aa birde vakumu vakum motoru ile yapman gerekiyor...

komroseri neden değiştireceğim?
Vakum Motoru olarak ayrı bir koproser kullansam olmaz mı?

komroseri neden değiştireceğim?
Vakum Motoru olarak ayrı bir koproser kullansam olmaz mı?

arkadaşım komroser /koproser dediklerinden yola çıkarsak sen ya bizle kafa buluyorsun yada daha işin çok daha başındasın.......
ALLAH
sana kolaylık ??!!
o dolabın sahibinede sabırrrr versin..!!!!

abicim söylediklerini anlar gıbı oldum dolap motoru ıle vakum yaptım dıyorsun dolabın kendı uzerındekı motorla mı yaptın yoksa ayrı bı motor mu kullandın eger kendı uzerndekı motorla vakum yaptıysan kılcalın kaynak çekme ıhtımalı yuksek onu kontrol et
kompresor degısme sebebın ıse motorun yanı kompresör tekrardan yağ basmaması için bu arada bellıkı demıray ustayı da kızdırmıssın :)

abicim söylediklerini anlar gıbı oldum dolap motoru ıle vakum yaptım dıyorsun dolabın kendı uzerındekı motorla mı yaptın yoksa ayrı bı motor mu kullandın eger kendı uzerndekı motorla vakum yaptıysan kılcalın kaynak çekme ıhtımalı yuksek onu kontrol et
kompresor degısme sebebın ıse motorun yanı kompresör tekrardan yağ basmaması için bu arada bellıkı demıray ustayı da kızdırmıssın :)

sevgili kardeşim...
kimseye bir kızgınlığım olamaz...:rolleyes::rolleyes:

Kılcaldan 10-15 gram Tauzend emdir büyük ihtimalle sorunun çözülecektir.

vakumu başka komroserden yapıyorum. Dolabın kılcalı dıkalı değil.emiş yapabilirim.Yağ,buzluk kısımda. Dıkanma konusunda acemiyim.çünkü okulunu görmedim çıraklık yapmadım. Meslek lisesi mezunuyum,Elketrik bölümü. Elektrik,elektronik,bobinaj dersleri gördüm.Çamaşır makinası buzdolabı tamiri yapıyorum. Ama dıkanmalarda takılıyorum,Bulunduğum yerdeki arkadaşlar tamir yapamasın diye yanlış bilgi veriyorlar.
Onun İçin buraya yazdım. Yardımlarınız için teşekkür ederim. Tauzen hakkında teknik bilgi verirseniz, memnun olurum.

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri