Busbar-Magnetik Alan Sorunu

Arkadaşlar;

Busbar sistemi ile ilgili askı sisteminde, hepsi demir olursa (Fe) magnetik alandan ötürü akım oluşmakta ve support ısınmakta.

Busbarı koyduğumuz yer, alüminyum(magnetik alandan etkilenmeyen) olursa, bu sistem ısınır mı?

Bana kalırsa, indirilen demir dikmelerin magnetik alandan etkilenmesi sonucu, elektriksel olarak iletken bir çevrim olacağından, askı elemanı ısınır.
Yorumlarınızı bekliyorum.

MAGNET K indir MAGNET__K.pdf download -

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Basbar elemanlar için,böyle bir konu olmaması gerekir.Gersandan Sn.Ahmet Birleştirici beyden ( 02165930050 ) daha geniş bilgi alabilirsiniz.

Tşk ederim ilginiz için;

Ben daha çok EAE ile çalışıyorum. Böyle birşey olduğu kesin. Şöyleki fabrikada 90 dereceye varan sıcaklıklar görüldü. Benim sorum, böyle bir durumun varlığından hemfikirim, lakin sorum ayrı bir durum....

merhaba,

askı sisteminin oluşturduğu halka(loop) içerisinde AL yada daha iyisi paslanmaz kısımlar kullanırsanız sorun çözülecektir..

Arkadaşlar;

Busbar sistemi ile ilgili askı sisteminde, hepsi demir olursa (Fe) magnetik alandan ötürü akım oluşmakta ve support ısınmakta.

Busbarı koyduğumuz yer, alüminyum(magnetik alandan etkilenmeyen) olursa, bu sistem ısınır mı?

Bana kalırsa, indirilen demir dikmelerin magnetik alandan etkilenmesi sonucu, elektriksel olarak iletken bir çevrim olacağından, askı elemanı ısınır.
Yorumlarınızı bekliyorum.

MAGNET K indir MAGNET__K.pdf download -

Haklısınız. Al, elektrik olarak iletken de olsa, çevrim(loop) manyetik alan yapıyor. Al, ferromanyetik olduğundan, çevrim de olmayacağından, ısınma da olmayacaktır.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri