Bunları Biliyor muydunuz?

Dünyanın En Uzun Yaşayan İnsanı?

Çinli bir bitki bilimci, dövüs sporcusu ve taktik veren olan Li Ching-Yuen, 1736'da dogdugunu söylese de kayitlarda 1677 olarak gözüküyor. Bu dogum tarihlerine göre 1933 yilinda öldügünde ya 197 ya da 256 yasinda olmasi gerekiyor. Iki halde de dünyanin en çok yasayan insani.

Li Ching-Yuen'in 1677'de Chyi Jiang Hsie, Szechuan köyünde dogmus olmasi gerekiyor. Yuen, hayatinin çogunu daglarine eteklerinde bitkiler toplayarak ve uzun yasamin sirlarini arastirarak geçirdi.

1748 senesinde 71 yasindayken Çin ordusuna dövüs ögretmeni ve taktik danismani olarak katilmak üzere Kai Hsien'e tasindi. 1927'de kendisi komutan Yang Sen tarafindan davet edildi. Komutan yasina ragmen onun gençliginden, gücünden ve yigitliginden oldukça etkilendi.

Eve döndükten bir yil sonra öldü. Bazilari onun dogal nedenler yüzünden öldügünü söylese de bazilari arkadaslari ölmeden önce 'bu dünyada yapmam gereken herseyi yaptim. Artik eve gidiyorum' dedigini iddia ediyor.

Uzun yasamin sirri soruldugunda Usta Li'nin cevabi her zaman sunlardi:

Temiz bir kalbin olsun

Bir kaplumbaga gibi otur

Bir güvercin kadar hayat dolu yürü

Bir köpek gibi uyu.

yarım kilo bal yapabilmek için arıların iki milyondan fazla çiçekten bitki özü toplamak zorunda olduklarını, biliyormuydunuz

İnsanın kendi dirseğini yalamasının imkansız olduğunu,» İdrarın zifiri karanlıkta parladığını,» İnsanların eğer şiddetli hapşırırlarsa kaburgalarını kırabileceklerini,biliyormuydunuz

1 saat boyunca kulaklıkla bir şey dinlemenin kulaktaki bakteri sayısını % 700 arttırdığını

Parmak izleri gibi dil izlerinin de insana özel olduğunu,
» Dünyadaki fotokopi makinelerinde meydana gelen arızaların % 23’ünün makinelerin üzerine oturarak kendi popolarının fotokopisini çekmek isteyen insanlardan kaynaklandığını,
» Hindistan’da sokakta tuvaletini yapmanın yasal olduğunu,
» Çinde yere tükürmenin serbest; ama balgam üzerine basmanın yasak olduğunu,
» Rusya’da erkek erkeğe dudaktan öpüşmenin sevgi ve saygı ifade ettiğini,

Insan vucudunun en guclu kası dildir.
Aslanlar bir günde 50 kez sevisebilirler. :)
bir kilo limonda bir kilo çilekten daha fazla şeker vardir.

izmir bornovada bir demircı ustası devamlı kulağında izmir radyosu çalıyormuş doktora gıtmış mesleğınden dolayı demir tozu kulak zarında oksitlenip yarı ıletken duruma gelmış izmir radyosuda yakın olduğu için enerjı gereksınımı olmadan radyo sinyalını kulak zarındakı yarı iletken çozerek ses olarak adama dınlemesını sağliyormuş bu yaşanmış bir olay

Farelerin Avusturya hariç her yerde yaşadıklarını
bu sorunun cevabını öğrenebilirmiyim:neden avusturya hariç bilimsel bir açıklaması olmalı diye düşünüyorum.

merhaba şef fareler uzerıne okadar olmasada araştırma yaptım çunku:)elektronik fare kovucu tasarımı yaptığım için fareler gerçekten her ortamda yaşiyan canlılar farelerın yaşamını tek kısıtlıyan havadakı nem çiğ oranının yuksek olması eğer gunluk nem çiğ oluyorsa o bolgede yaşamaları aşiri kısıtlı denememıde bır arkadaşimla yaptık astım hastalarının kullandığı elektronik nemlendırıcı nın çalıştığı odada fareler öldu ben gormedım arkadaşim deneme yaptığını bılıyorum avusturya avrupada alplerın eteklerı veya cıvarı ülke nem oranı benım bıldığım %100 altına duşmıyen yerleşım yerlerı varmış bu bolgede fare yaşaması mumkun değıl

Elektrik bizim temelimizde var,13 milyar spermden yumurtaya ulaşan ilk sperm ile beraber yumurtalıkta 5 milivoltluk bir manyetik alan meydana geliyor ve içeri girmek isteyen diğer spermler bu manyetik alan etkisi ile dışarda kalıyor.Böylece döllenme sağlıklı bir şekilde gerçekleşiyor.Anlıyacağımız elektrikçilikte fıtri bir meslek yani...:)

Forum istatistikleri

Konular
128,292
Kullanıcılar
450,122
Son üye
sokur53

Yeni konular

Geri