Buck convert entegresi muadili ?

axelfoly

Üye
Selam , başlıkta belirttiğim gibi arızalı bir tv anakartda mp1593dn dc convert entegresi arızalandı bunun yerine kullanabileceğim muadil entegre mevcut mudur şimdiden tşk

Piyasada bulunan bir entegre. Muadil aramaya gerek yok bence.
Hocam evet bulunuyor fakat pahalı mp2307 modüller mevcut tanesi 17 tl civarı eğer modul olursa bikaç tane alabilirim ama bu entegre pahalı kargo dahil 80 tl gibi bi fiyata geliyor , sizce 2307 kullanmamda vi sorun olur mu , tşk

Iki entegrenin temel semalarına baktım. Uygulama aynı gorunuyor. Kullanılabilir gibi.

Biri 340 diğeri 385 khz bobin üzerinde ufak kapasite farkı olabilir ama muhtemelen kompanze eder.

Tabi denemeden bilemeyiz. %90 uyar.
tekrardan selam , olup biteni bildiririm demiştim , şöyle kısa bi özet geçmem gerekirse ; mp1593dn yerine sipariş verdiğim modüllerde mp2307 yerine mp1482ds geldi , yinede bu entegreyi karta taktım tvyi topladım bi çalıştırayım dedim ki güç kablosunu taktım karıncalı ekran geldi menüleri felan ön panelde kontrol ettim sorun yoktu bi sevinçle tv yi topladım tekrardan fişe taktım ve tv açtım tekrar başa dönmüşüm yine sadece arka aydınlatma var ve bikaç sn sonra yanık ve patlama sesleri fişi çekmek zorunda kaldım :)

bu defada 1482 açık devreye düşmüş , sonra yaptığım kontrolde ise 1482 ile birlikte açık devre olan tcon kart üzerindeki power ic ile karşılaştım , 1482 den 2 adet almıştım meraktan 2. ne kadar takmaya yanaşmasamda ne olacak diyerekten taktım ve o da açık devreye düştü

neticede tcon kontrol etmeyişimden 2 modül çöp oldu ve şimdi tcon ve entegreleri siparişi düşünüyorum :)

Bu entegrenin çıkışındaki doğrulama diyodu ve kapasitorleri kontrol ettiniz mi? Bir kaç resim ekleyin bakalim. Bir başka sorun var bence.

Önce tv çalışıp sonradan gitmesi başka bir yerde de ariza olması durumunu söylüyor.

Bu entegrenin çıkışındaki doğrulama diyodu ve kapasitorleri kontrol ettiniz mi? Bir kaç resim ekleyin bakalim. Bir başka sorun var bence.

Önce tv çalışıp sonradan gitmesi başka bir yerde de ariza olması durumunu söylüyor.
ettim hocam bi sorun görünmüyor fakat 2 entegre yandıktan sonra tcon kartı kontrol ettim ve tcondaki işaretlediğim entegrenin açık devre olduğunu gördüm , muhtemelen en baştan beri bu entegre kısa devreydi ve entegreleri yakanda tcondaki bu entegreydi diye düşünüyorum ve enteresan olan bir durumda güç kartında kısa devre koruması bulunmuyor güç kartında şotki diyotların soğutucularına el dokunulmuyordu
20220916_190349.jpg
20220916_190340.jpg

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular

Geri