Bu Motor Hakkında Bilgisi Olan?

slymn58

Üye
floppy diski step motor için sökmüştüm. içinde bide 12 bobinli 4 uçlu motor hakkında bilgisi olan varmı

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
eminmisiniz step motor olduğundan, diskin içindeki ucu vidalı şekilde olanı ben step motor biliyorum.

Evet step motor.

step motor olduğunu nerden anladınız?

Resim deki yapısı step motoru işaret ediyor, ve ikiden fazla uç çıkması motorun farklı devirlerde kullanıldığını gösteriyor.

12 bobin denilen sarımlardan var galiba . sürücü ile çalısıyor ve Harddisklerin içindeki parlak yüzeyn motoruda bundan

muhtemelen üst kapağın içinde mıknatıslar var. bu motorda bobinlere sırası ile enerji verilerek N - S manyetik alan kutuplarının kayması sağlanıyor ve bu üst kapaktaki mıknatıs bu kutupları takip ediyor. bu sayede dairesel hareket oluşur. motorun dönme hızı bobinlere gönderilen tetikleme sinyallerinin frekansına ve tetikleme yöntemine(half step, full step, mikro step) bağlıdır.

Step değil fırçasız devir kontrollü Y motor...

eminmisiniz step motor olduğundan, diskin içindeki ucu vidalı şekilde olanı ben step motor biliyorum.​

Doğru, step motor CD-ROM kafasını ileri geri hareket ettiren sonsuz dişliye bağlı motordur...

peki bu motoru nasıl çalıştırabiliriz. uçlarında U-V-N-W yazıyor. Sadece bir uçun diğer uçlarla olan direnci 3ohm kadarken. diğer uçlar arasındaki direnç 6ohm

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,263
Kullanıcılar
450,085
Son üye
coşkun memis

Yeni konular

Geri