Tren Cer Motoru

Sevimli trenler cer motoru ile gidiyor,hemde büyük uzun sıra sıra ağırlık...Ben de tren mazotla işleyen motorla gidiyor sanıyordum.Halbuki içten yanmalı motor cer motoruna elektrik veriyor.Sonradan elektrikli cer motorları o uzun ağır treni götürüyor...Biz cer motorunu yapıyoruz tren onunla gidiyor,fakat tank motoru bu cer motoru ile gidemez mi?G.Kore'den tank motoru istiyoruz.Almanya en iyi motoru vermiyor!Bu elektrikli cer motoru hakkında ne düşünüyorsunuz?
Resim:Toshiba cer motoru...
images.jpeg

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Sevimli trenler cer motoru ile gidiyor,hemde büyük uzun sıra sıra ağırlık...Ben de tren mazotla işleyen motorla gidiyor sanıyordum.Halbuki içten yanmalı motor cer motoruna elektrik veriyor.Sonradan elektrikli cer motorları o uzun ağır treni götürüyor...Biz cer motorunu yapıyoruz tren onunla gidiyor,fakat tank motoru bu cer motoru ile gidemez mi?G.Kore'den tank motoru istiyoruz.Almanya en iyi motoru vermiyor!Bu elektrikli cer motoru hakkında ne düşünüyorsunuz?
Resim:Toshiba cer motoru...
Ekli dosyayı görüntüle 103764
Ağır olur tank.
Direk bağlamak daha uygun.
Tanklar trenden düşük hızlarda çalıştığı için fazla vites sayısına gerek yok. İleri geri yeter. :)

Yüksek tork yüzünden debriyaj aşınmasına ve vites dişli hasarlarına engel olmak için elektrik motoru kullanıyorlarmış.

Ağır olur tank.
Tanklar trenden düşük hızlarda çalıştığı için fazla vites sayısına gerek yok. İleri geri yeter. :)

Yüksek tork yüzünden debriyaj aşınmasına ve vites dişli hasarlarına engel olmak için elektrik motoru kullanıyorlarmış.
hesap yapacak mühendisler mutlaka vardır bu konuda. her getirinin bir götürüsü vardır. olmaz değil elbet. fosil yakıtlı jeneratörle elektrik motoru her durumda kullanılabilir ama olay savaş aracı dediğimiz tank olunca iki kere düşünmek lazım. hani ne diyeyim tren amca rayda gidiyor, tank amca ise arazide gidiyor.

Babam bizzat bunların Bakım onarımını yapıyor. Arızasız ve güçlü olduğunu söylerdi. Elektrik olmayan yerlerde kullanılırmış ama ülkemizde pek yok gibi. Nissan ın yeni elektrikli arabaları da aynı şekilde çalışıyor. Bu makinenin hassas noktası da inverter kartlarıydı galiba. Tamiri zor ve yedek parçası azmış derdi babam.

Anladım,tren içten yanmalı motor,jeneratör ve tekerlere dönme hareketi veren elektrikli cer motoru ile gidiyor.Tabi önemli diğer elemanlar da var.Bunlar birlik motor...Şimdi ABD Javelin omuzdan atılan füzesi güçlü tankları yok ediyor.Her şeye rağmen bu dizel motor yeterli jeneratörü besler cer motoru da tankı işletir.Burada gelişim yapacak mühendislere ihtiyaç var...Başarılar Türkiye!
Resim:Bir tank motoru.
1495284517_pyaa7yznhabpo-plc9_xqs800.jpg

Ağır olur tank.

Bu resimde _Elektrikli Cer Motorunun_ gücünü (13 vagonu çekiyor)anlıyoruz...
Screenshot_20231212_142346_Chrome.jpg

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,976
Son üye
ARALSAN

Yeni konular

Geri