Bu mini dalgıç su pompasına kaç amperlik adaptör bağlamalıyım?

Estağfurullah sorun değil.

Yahu 1 amperlik adaptör bağladığımda suyu daha yakına atarken, 2 amperde daha uzağa gönderiyor. Belki de benim değil, suyun hayal gücüdür :))
bak güzel insan, elektrik motorları hayal gücü ile çalışmazlar. hele dc olanlar çok gıcıktırlar (ac olanına hiç bulaşma) şimdi bu yakışıklı arkadaşın kafa kağıdı okuduğum anladım kadarı ile (aliexpress sayesinde çincede öğrendik ama sadece okur anlarız daha konuşmaya terfi edemedik.) şimcik bu yakışıklı 12 volt ac ile beslenen adaptörle çalışırım diyor ama beni besleyen dc 10 amper olsun diyor. kafa kağıdına neden böyle yazmış diye soracak olursan matematik hesabıdır sadece. eskiler bilir %30 kuralını kullanmış. bak ben elektrikçi elektronikçi filan değilim. şimdi kağıt üzerindeki verilere göre bu motor 3 amperi boşta çeker, yükte değil. ilk kalkışta 12 amperin üzerine bile çıkar hele ki bir de yükteyse. düşük amperde de çalışmam demez ama uzağa işeyemez. yani bu yakışıklıyı en düşük 10 amperlik bir dc ile beslemeniz gerekiyor. yukarısına asla itiraz etmez. neden? kablumbağa deden diycem, herkes gibi sende kızacaksın. güzel insan su pompalarının bir debi özelliği vardır. yukarı ve yatay özellikleri filan, matematiğini bana sorma ne kadar yüksek(yukarı)/uzak(yatay) o kadar amper yer. yani olayımız burada amper. makinenin ısınmamasını istiyorsan adaptörünün ısınmamasını istiyorsan 15 amperden küçük adaptör kullanma.
ps: epeydir bu kadar sesli düşünmemiştim. %30 kuralını da açıklatma bana bir sayfa daha yazmak istemiyorum, çenem yoruldu.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Estağfurullah sorun değil.

Yahu 1 amperlik adaptör bağladığımda suyu daha yakına atarken, 2 amperde daha uzağa gönderiyor. Belki de benim değil, suyun hayal gücüdür :))

suda debi, elektrikte akım
suda basınç, elektrikte gerilim
etikette akım, etikette gerilim
ölçülen akım, ölçülen gerilim
neye bakarsan onu görürsün
bakmadığın yere bakarsan ohm kanununu görürsün.

suda debi, elektrikte akım
suda basınç, elektrikte gerilim
etikette akım, etikette gerilim
ölçülen akım, ölçülen gerilim
neye bakarsan onu görürsün
bakmadığın yere bakarsan ohm kanununu görürsün.
@kocamanusta ben bunların, yani pompaları hepsinden uzağa işerim ama hala öğrenecek çok şeyim var. hala bu amper amcayla barışamadım. merak etme konu başlığı açacağım, değerli düşünceleriniz, fikirleriniz bana yol gösterecektir.

@kocamanusta ben bunların, yani pompaları hepsinden uzağa işerim ama hala öğrenecek çok şeyim var. hala bu amper amcayla barışamadım. merak etme konu başlığı açacağım, değerli düşünceleriniz, fikirleriniz bana yol gösterecektir.

estağfurullah ustacım birlikte öğreniyoruz sıkıntı yok. aslında yanlış bi şartlanmayla bizleri de yanlışa sürüklemeye çalışan konu sahibi arkadaşın dikkatini çekmek istemiştim.

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,964
Son üye
lelaxi

Yeni konular

Geri