Bu mini dalgıç su pompasına kaç amperlik adaptör bağlamalıyım?

denizbay1

Üye
Bu dalgıç su pompasına maksimum kaç amperlik adaptör bağlayabilirim? Şu anda 2 amperle çalıştırabiliyorum ama gücü biraz yavaş kalıyor, minimum 1 amperle çalışıyor ama maksimumu yazmamışlar... Yine 12v 7 amperlik aküme direkt bağlayarak da çalıştırabildim ama haliyle aküyü çabuk tüketiyor...
Web yakalama_10-6-2023_211313_.jpeg

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
yukarı derece de amper hiç fark etmez. çünkü sadece ihtiyacı kadar amper tüketecektir. varsayalım tepe nokta çeker amperi 10 amper olsun, ister 20 amper istersen 100 amper akü veya adaptör bağla sadece ihtiyacı olan 10 amperi çeker. güçlü adaptörün hiç bir sakıncası olmaz. zaten 36 watt/12 volt= 3 amper minimum bağlayacağınız amper miktarını gösterir.

yukarı derece de amper hiç fark etmez. çünkü sadece ihtiyacı kadar amper tüketecektir. varsayalım tepe nokta çeker amperi 10 amper olsun, ister 20 amper istersen 100 amper akü veya adaptör bağla sadece ihtiyacı olan 10 amperi çeker. güçlü adaptörün hiç bir sakıncası olmaz. zaten 36 watt/12 volt= 3 amper minimum bağlayacağınız amper miktarını gösterir.
İşte öğrenmek istediğim suyu boşaltırken tam gücünde çalışması için tepe noktası amperi kaçtır? diyelim 5 amperse ben 2 amper bağlayıp daha yavaş çalıştırmış oluyorum...

Ölcecen pensapeemetreyle bakacan ustanın dediği gibi minumum 3 amper çekerse 1 tik üstünü tak amperle yavaş hızlı çalışmanın hiç bir alakası yok

Ölcecen pensapeemetreyle bakacan ustanın dediği gibi minumum 3 amper çekerse 1 tik üstünü tak amperle yavaş hızlı çalışmanın hiç bir alakası yok
Nasıl yok, 1 amperlik adaptör taktığımda da çalıştı ve daha yavaştı, 2 amperlik adaptör bağladığımda daha hızlı çalıştı...

Pardon ben sigorta anladım sen adaptor demişin uygun olanı tak hızlı çalışır ama gravlamasin kondansatorde aynı tek fazli motorlarda büyük taktın mı gidiyor

Pardon ben sigorta anladım sen adaptor demişin uygun olanı tak hızlı çalışır ama gravlamasin kondansatorde aynı tek fazli motorlarda büyük taktın mı gidiyor
Estağfurullah sorun değil.
o sizin hayal gücünüz akım, ohm kanununu dikkate alır.
Yahu 1 amperlik adaptör bağladığımda suyu daha yakına atarken, 2 amperde daha uzağa gönderiyor. Belki de benim değil, suyun hayal gücüdür :))

Resmini gönderdiğiniz motor 12 volt 36 watt...Dolayısı ile minimum 3 ampere ihtiyacınız var. Bundan aşağı güç bağlarsanız motor güç kaynağının maksimum kapasitesini zorlayarak güç çekecektir ve tam kapasite çalışmayacaktır.

Dolayısı ile 12 volt ve en az 5 amperlik bir güç kaynağı ile besleseniz iyi olur. Niçin 5 Amper derseniz ? o da güç kaynağını limitine kadar zorlamamak için.Böylece güç kaynağı daha uzun ömürlü olur.

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,967
Son üye
Gokhanttu

Yeni konular

Geri