BU LCD TV KARTI HAKKINDAKİ BİLGİLERİNİZİ BEKLİYORUM...

elektrofizikci

Usta Üye
Arkadaşlar aşağıdaki resim, x marka LCD tv nin içindeki kart. Takip edenler bilirler , Bugün Ne Sökelim diye bir video dizim var. Bu hafta bu LCD tv yi anlatacağım. Videomda daha ayrıntılı bilgi verebilmek için TV ci arkadaşlardan destek bekliyorum. Şu şudur bu işe yarar diye... Şimdiden teşekkürler...

IMG_3937.jpg

monitör özellikli lcd tv. Yeşil küçük kart kontrol birimi, diğr büyük kart besleme(siyah çerçeve) ve inverter devresini barındırmakta, 4 adet tüp-lambaya sahip (pembe-beyaz, siyah beyaz kablolar). Resmin üst tarafındaki çoklu kablolarla bağlı ince uzun kart da ekran elektrodlarına bağlı. Benden bu kadar :)

Son düzenleme:
Beyaz büyük PCB SMPS güç kaynağı...Beyaz PCB en sol 2 adet pembe-beyaz soketler ekran arka aydınlatması Cold Cathode Fluorescent (CCFL) bağlantıları...

Yeşil PCB üst taraf ADC (Analog Digital Convertor) alt tarafı Tuner ve analog giriş/çıkış devresi, en üstteki PCB'ye giden çoklu bağlantı LCD ekran LVDS dijital çıkışı...

Arkadaşlar aşağıdaki resim, x marka LCD tv nin içindeki kart. Takip edenler bilirler , Bugün Ne Sökelim diye bir video dizim var. Bu hafta bu LCD tv yi anlatacağım. Videomda daha ayrıntılı bilgi verebilmek için TV ci arkadaşlardan destek bekliyorum. Şu şudur bu işe yarar diye... Şimdiden teşekkürler...

Ekli dosyayı görüntüle 14470
sağ taraf,(yeşil renkli),input scart,tuner,rca (oudio ve video),vga girişlerinin ve ekran sürücü devresinin bulunduğu tv kartıdır.
soldaki kart ise smps ve floresant aydınlatma tüplerinin (inverter) devresidir.ortadaki sarı renkli trafo smps trafosudur.
alt kısımda bulunan siyah tarama ile işaretli kısım smps'in primer (300v)devresidir.çarpılma riski yüksektir.
sol üst kısımdaki metal soğutucu altındaki trafolar floresant tüplerinin sürücüleridir.iyi çalışmalar.

Değerli arkadaşlar katkılarınızdan dolayı çok teşekkür ederim.
Videoyu bu akşam kısmetse hazırlayacağım. Verdiğiniz bilgileri de kullanacağım.

İnşallah öğrenmek isteyenlere daha faydalı bir video olacak sayenizde. Kalın sağlıcakla...

Not: Kalabalık etmemesi adına konu kapatılabilir.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,216
Kullanıcılar
449,997
Son üye
Ali5534

Yeni konular

Geri