bu hırsızlar başa bela...

sayın uzman üye haykiris merhaba
ben kontrolkalemi.com un insalara yardımcı olucak bir forum olduğun düşünüyorum burası mahalle dedikodusu veya geyik yapılacak bir yermi insanlar evinde birşey sakladığı içinmi alarm kurduruyor sizin sadece merak ettiğiniz bumu bende bunu merak ettim
saygılar

Mahalle dedikodusu yapmak değil amacımız zaten emin ol o arkadas dedıgımı senın gibi ciddiye alıp evde sunlar var dıye cevap vermez :) ben sadece değişik bir hava katmak istedim .. Ayrıca buda bir yardımdır .. eğer bir eve o kadar hırsız giriyorsa evde birşeyler oldugunu bılen bırılerı olabılır ..? guvenlık sadece kamera takmakla olmaz degılmı ? nıce guvenlıklı yerlere gırıyorlar ..istersenız o cok guvendıgınız guvenlık sıstemlerıyle korunan yerlerın haberlerıne bakalım :)

peki sayın arkadaşım verin bir adreste bakalım merak ettim bu sistemler neden ve nasıl bu kadar kolay aşılıyor bilelimde bizde gereken önlemlerimizi artırmanın yollarını arayalım saygılar

Tüm risk ve ihtimaller düşünülerek itina ile kurulan hiç bir sistem kolayca atlatılamaz. Herşey bu işe ayrılan bütçe ile alakalı.
Ayrıca köpük sıkma vs. olayına gelince dış sireni kolay ulaşılabilecek yere takarsanız köpük te sıkarlar diş macunu da :D
Dış sirenin devre dışı bırakılması ihtimaline karşı garanti olsun diye iç siren takılabilir. Telefon hattı kesintilerine karşı gsm backup ünitesi eklenebilir.
Dediğim gibi her şey önce bu işe ayrılan bütçeye, daha sonra da montajcının titizliğine ve profesyonelliğine bağlıdır.

slm arkadaşlar kendim
güvenlik kamerası, hırsız alarım sistemi kısacası elektrik ve elektronik işiyle uğraşıyorum hırsızlık olayları bu aralar baya çoğalmış en sağlıklı olan hırsız alarım sistemini kurmaktır

33 arkadaş görüş bildirmiş ama teknik hiç birşey yok ben teknik çözümler beklerdim.
Bir milyoncuda satılan alarımları bile söküp inceleme yapmamışsınız ben inceledim.
içerisinde pil. Leed sensör , elektronik devre , hoparler ve anahtar. var. dışarda kapalı bir mıklantıs var.
leed sansöre mıklantıs yaklaşınca sensörün kontağı açılıyor mıklantıs uzaklaşınca sensör kontağı kapanıyor sren çalışıyor.

Tüm risk ve ihtimaller düşünülerek itina ile kurulan hiç bir sistem kolayca atlatılamaz. Herşey bu işe ayrılan bütçe ile alakalı.
Ayrıca köpük sıkma vs. olayına gelince dış sireni kolay ulaşılabilecek yere takarsanız köpük te sıkarlar diş macunu da :D
Dış sirenin devre dışı bırakılması ihtimaline karşı garanti olsun diye iç siren takılabilir. Telefon hattı kesintilerine karşı gsm backup ünitesi eklenebilir.
Dediğim gibi her şey önce bu işe ayrılan bütçeye, daha sonra da montajcının titizliğine ve profesyonelliğine bağlıdır.

merhaba arkadaşın teşekkür edrim öncelikle
yazdığını gibi aynen katılıyorum herşey malesef bütceyle ilgili ama maalesef rekabet insanları en ucuza sürüklüyor ondan sonrada alın size dert ve malesef ki bu işi bilen bilmeyen sadece amaç para diyen çok insan var kamera takarsanız çok olsa biri arızalanır değiştirisiniz ama alarm arıza olursa yada çalıoşmassa vahim bir durum söz konusudur o yüzdenki ben sistemlerimde şimdiye kadar çin malı ürün kullanmadım saygılar

En iyi güvenlik sistemi sağlam bir kapıdır
:D

merhaba arkadaşın teşekkür edrim öncelikle
yazdığını gibi aynen katılıyorum herşey malesef bütceyle ilgili ama maalesef rekabet insanları en ucuza sürüklüyor ondan sonrada alın size dert ve malesef ki bu işi bilen bilmeyen sadece amaç para diyen çok insan var kamera takarsanız çok olsa biri arızalanır değiştirisiniz ama alarm arıza olursa yada çalıoşmassa vahim bir durum söz konusudur o yüzdenki ben sistemlerimde şimdiye kadar çin malı ürün kullanmadım saygılar

Piyasada Çin, Tayvan ve Kore üretimi haricinde cihaz kalmadı zaten. Çin malı kötü diye bir yanılgı yerleşmiş hafızalarımıza. İyiside var kötüsüde. Sony de çinde üretiliyor en dandik adı sanı duyulmamış markalarda.

amin ? =)

bu 1 milyoncudaki malzemeler kolaylıkla güçlü bir mıknatıs tarafından kolayca bertaraf edilebilir.
cam ve kapının oolduğu bölgeler lazer sistemi yerleştirilebilir. Veya bu işlem pir ile yapılır ama evde gezintide sıkıntı yaşanabilir.

Güvenlik sistemini en kolay bertaraf etmenin yöntemi elektriği kesmektir. Bunun için akü kullabılabilir.
Evin bütün dijital sistemi bertaraf edilse yani;
Telefon hattı & enerji hattı kesilse arkadaşlarında dediği gibi akü & GSM Modulleri kullanılabilir. Ayrıca sistemi modüler yapmak her zaman avantajlı olur.

hirsiza kilit dayanmaz demişler çokta yerınde soylenmış geçen yıl bende korkuyordum dukkan a hırsız gırer dıye duşundum gırse ne alacak bır havya var bır avometre takım tornavıda pense yankeskı toplam ederı 500 tl hıçte önlem almadım :) dersem yalan olur evım hemen karşısı salonun penceresı dukkana bakıyor kablosuz kapı zılı koydum sadece siren koysam sokakta hırsız yuzunden siren çalsa mantıklı unuturum yanlışlıkla devreye gırer dıye sirende koymadım sadece evde kapı zili ötuyor dukkan kapısı açılınca:)

Forum istatistikleri

Konular
128,188
Kullanıcılar
449,956
Son üye
CharmanDear

Yeni konular

Geri