bu hırsızlar başa bela...

valla arkadaslar yazıların tamamını okumadım ama bazı arkadasların kendi yaptıgınız devrelerin kesin calısma garantisi yok gibi yazılarını okudum acıkcası kendi adıma cok bozuldum ben kendi yaptıgım bir devreyi ortalama 6 yıldır kullanıyorum ozellikleri elektrik kesildiginde yada prların herhangi birisinden cekilen akım kesildiginde alarm devreye giriyor normal işlemlerin dısındaki durumlarda yani tetikleme harici olan durumlar bunlar bunun yanı sıra bolge ayırma bolgelere gore adresleme yapma misal gaz pır ve duman dedktorleri icin ayrı ayrı yada hepsini programla gaz pır yada duman girisi yapma on panelde lcd display yine ön panelde keypad şifre ile cihazı acma yada kapama kapı zili fonksiyonu uzaktan kumanda ile acma kapama sistem acık iken alarm geldiginde benim cep telefonuma sms ile durumu bildirme gerekli durumlarda yine sms ile sistemi resetleme kapatma ve acma işlemleri eger alarm duman dedector unden geldi ise yada gaz dedectorunden durumu sesli olarak ilgili kuruma direk haber verme ( örn . duman dedectorunden alrm geldiginde oncelik olarak bana sms atıyor eger 10 dk icinde benden herhangi bir sekilde mudehale olmadı ise direk olarak en yakın itfaiyeyi arıyayarak sesli olarak adres ve durum baslangıc saatini kuruma bildiriyor ) akü dolum durumu %15 e indiğinde yine bana sms ile bilgi veriyor sesli ve sessiz alarm secenekleri bulunmakta eger gerekli duyulur yada kullandıgınız cep telefonu uygun ise cameralardan alınan fotograflar size mms ile yollanıyor bu durumdada eger gercek bir alarm ise ki hırsızlık cok onemli degil benim icin mudehale gec de olsa sorun olmaz ama allah korusun yangın yada gaz kacagı durumunda bana gelen fotograflarda bunu goruntuluyebilirsem sistemin araması icin yine sms kodu gonderebilirim yada direk gerekli kurumu kendim arayabilirim :rolleyes: işte arkadaslar böyle bir sistemi ben yaklasık 6 yıldır kullanıyorum daha bir kez bile basıma bu soyledigim olaylardan herhangi biri gelmedi ama ara ara kendim tatbikatlar gerceklestiriyorum ve sistem gayet iyi calisiyor hata felan da vermedi bugune kadar demekki neymiş arkadaslar iyi bir sistem olması icin illaki birilerinden satın almak gerekmiyormus :)

Herkeze başarılar dilerim :)

Arkadaşım güvenlikte uçuz sistem olmaz olsada güvenlikli değildir.Şuandaki profosyonel sistemler bile güvenli değil(internet üzerinden merkez haric)sireni köpükle kapatıyorlar telefon hattını kestiklerinde sistemin işi bitiyor.o yüzden 2 tane harici siren ve internet üzerinden merkezi gözetleme istasyonlarına bağlanacak sistemler en iyisi tabiki bunada önlem bulanakadar.sen amatör sistemi amatör hırsıza yaparsın ya profosyonel hırsıza ne yapacaksın tabiki hiç birşey....

haddimi aşarak söylemek istiyorum telefon hattını kestiklerinde internet halen nasıl devrede oluyor acaba :) ayrıca artık profesyonel sistemlerde normal telefon hatları yerlerini gsm modem yada gprs (yeni sistemlerde 3g ) ye birakti bildigim kadari ile yani halen insanları bazı bilinmis markaların guvenli olduklarına inandırmanın yanlış oldugunu dusunuyorum eğer guvenlik merkezi duruma benden önce mudehale edecek ise amenna ama bildigim kadarı ile ki bircuk guvelik merkezi ile calistim bugune kadar once mekan sahibini arayıp alarm ın gercekligini dogrulama geregi duyuyorlar eger mekanı ben kontrol edecek isem onlara neden ihtiyac duyayım zaten sistem beni uyarıyor sms yada cesitli sistemlerle bir şekilde sistem bana ulaşıyor gidip yeri hersekilde ben kontrol ediyor isem guvenlik merkezi ne iş yapar merak etmişimdir hep :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Lazerli Hırsız Alarm devresi Yapınız onada bir modül bağlayın :) siz evde yoksanız eğer dtmf kontrolüyle telefonunuza mesaj olarak Hırsız Eve Girdi diye Mesaj allırsınız.Son olarakta Polisle beraber evde hırsızı basmak olsun

Valla ben şöyle bir basit çalışma görmüştüm.Sadece aklıma geldi öyle.
Adam çalışan bir cep telefonun 1 numaralı tuşuna kendi cep tel numarasını ekliyor sonra telefonu söküp 1 numaralı tuşa bir LDR bağlıyor telin kapağına falan kapatıyor.LDR karanlıkta iken telefon da bir şey yok.LDR ye ışık vurduğu anda daha önce hızlı aramatuşuna eklediği cep nosunu arıyor :):)
Mesela paranızın olduğu çekmeceye koyuyorsunuz.Çekmece açıldığı anda çekmecedeki tel hemen sizi otomatik arıyor.

Ya hırsız karanlıkta çalmaya kalkarsa :):):) işte eksiği bu!!!

çekmeceye ışık modülü bağlayın.Yani;1milyonluk alarm devresi gibi,çekmece açıldığında ışık yanan bi devre koyun yeter.Her halukarda ışık olacaktır,elektrikler kesilse bile :)
bu da bi örneği:
http://www.biltek.tubitak.gov.tr/gelisim/elektronik/dosyalar/33/otomatik_cekmece_LED.pdf

Son düzenleme:
peki bır önerım olsun :) oyle bır alarm sistemı olsunkı arıza yaptığında alarm cihazı alarm versin demek ıstedığım gorev başindakı alarm sistemını kontrol edecek bir unite olsun

Alıntı:
Sadr-ı Cihan Nickli Üyeden Alıntı
Valla ben şöyle bir basit çalışma görmüştüm.Sadece aklıma geldi öyle.
Adam çalışan bir cep telefonun 1 numaralı tuşuna kendi cep tel numarasını ekliyor sonra telefonu söküp 1 numaralı tuşa bir LDR bağlıyor telin kapağına falan kapatıyor.LDR karanlıkta iken telefon da bir şey yok.LDR ye ışık vurduğu anda daha önce hızlı aramatuşuna eklediği cep nosunu arıyor
Mesela paranızın olduğu çekmeceye koyuyorsunuz.Çekmece açıldığı anda çekmecedeki tel hemen sizi otomatik arıyor.

Ya hırsız karanlıkta çalmaya kalkarsa işte eksiği bu!!!

bu bana çok yaratıcı geldi yalnız bana bunu biraz açıklarmısınız ldr ışıkla ters orantıda çalışıyo sanırım o yüzden pek anlamadım nasıl ışık vurduğunda numarayı arayabiliyo yalnış anlamayın bildiğimden değil bilmediğimden soruyorum cvp verirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler...

bi milyonculardaki alarm sistemi dediğiniz mc ler sizin için koruma sağlmaz girecek olan kişi camı kırıp girdiğinde hiç bir işe yaramaz en iyisi profesyonel bir firmadan keşifi için destek almanız

Arkadaşım güvenlikte uçuz sistem olmaz olsada güvenlikli değildir.Şuandaki profosyonel sistemler bile güvenli değil(internet üzerinden merkez haric)sireni köpükle kapatıyorlar telefon hattını kestiklerinde sistemin işi bitiyor.o yüzden 2 tane harici siren ve internet üzerinden merkezi gözetleme istasyonlarına bağlanacak sistemler en iyisi tabiki bunada önlem bulanakadar.sen amatör sistemi amatör hırsıza yaparsın ya profosyonel hırsıza ne yapacaksın tabiki hiç birşey....

sayın arkadaşım
profesyonel sistemler bence güvenli ama profesyonelse profesyonel sistemlerde merkezi alarm haber alma özelliği mevcut siz telefon hattın keserseniz paneldede ayarlarsanız kontrol et diye siren zaten çalar haber alma merkezi bunun farkına varır çünkü hat kesilecektir .
evet sirene köpük sıkıyorlar doğru
yapılacak şey şu haber alma mekezini normal telefon hattında kullanmayacksınız madem profesyonel alın size yol türkcel le anlaşıcaksınız onlar size kart ve cihazı sağlıyor kartı alıyor cihaza takıyorsunuz ve simkartı normal hatta çevirip panele bağlıyorsunuz bu hattı kullanın baklaım ozamanda hattı kesebileceklermi..
saygılar

adamlar alarm olan yerlere bile giriyorlar artık...

sayın baba 23
evet alarm sistemi olan yerede giriyorlar doğru ama tedbir tedbir dir alarm sistemleri hırsız yakalamaz ama bildirir hiç bir zaman yüzde yüz güvenli değildir siz kapıya bekçi koysanız bile oda güvenli değildir işinizi önce Allaha sonrada yaptığınız tedbire bırakacaksınız.

eve o kadar hırsız ugruyor evde ne tutuyorsunuz merak ettım :pp

eve o kadar hırsız ugruyor evde ne tutuyorsunuz merak ettım :pp

sayın uzman üye haykiris merhaba
ben kontrolkalemi.com un insalara yardımcı olucak bir forum olduğun düşünüyorum burası mahalle dedikodusu veya geyik yapılacak bir yermi insanlar evinde birşey sakladığı içinmi alarm kurduruyor sizin sadece merak ettiğiniz bumu bende bunu merak ettim
saygılar

Forum istatistikleri

Konular
128,169
Kullanıcılar
449,932
Son üye
yyasar

Yeni konular

Geri