bu hırsızlar başa bela...

betmen

Üye
bu hırsızlar canımı çok sıkıyorlar daha bu gece de hırsız kovaladım geçen yılda evde birini yakaladım galiba bizim ev çok korunaksız her yıl böyle hırsız maceramız vardır yakalasan da cezaları yok nasıl olsa bir pislik içinde içerde yatmaya değmez ben eniyisi şu hırsız alarm devrelerine başvurayım da daha girmeden kovalasın korkutsun.
arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim

benim aradığım hırsız alarm devresi dışarıya kapı ve pencereden girmeden önce hırsız geldiğini uyaracak cinsten olmalı ancak dışardaki ses ve sokak aydınlatmasından etkilenmeyecek bir devre olmalı
daha yeni karıştırıyorum bu ür devreleri daha önce lisedeyken bu tür devreler yapmıştık şimdi ise biraz daha hassas ve ciddi olmalı ancak ufak tefek böcek ve kedi tarzı şeylerden de etkilenmiyecek olmalı

örneğin iki nokta arasındaki ışın demetinden iki veya daha fazlası kesilince sürekli devrede olan sistemin enerjisi kesilecek uyarıcı ses devreye girecek şeklinde olmalı bu da sistemin bozulmaya çalışılması halinde bile uyarıcı sesin verilmesine sağlayacaktır bu da sistemin kendi kendini korumasınıda sağlamış olacaktır
bu ışın demetini kızılötesi veya infrared şeklinde düşünebiliriz
maddi olarak hesaplı ve yapılablecek her türlü önerilerinizi sabırsızlıkla bekliyorum.

valla bızı evede sık sık ugruyorlar.Yardımcı olaçak arkadaslara sımdıden tesekkurler.

bir milyoncularda satılan alarmlardan taktırabılırsınız kapılara ve pencerelere yerleştirin.kapı veya pencereler açıldığında alarm çalmaya başlıyor basit bir cihaz ve yöntem kapsamlı bişey isterseniz yöntemler var(infrared kullanabilirsinizgayette sağlıklı olur)

bir milyoncudakiler :D arkadasım hırsız da bir milyona bozar onu bence günlerini verip devre tasarlayana kadar bir milyonluk malzemelerle kendini kandırana kadar bir sürü emek caba güç sarfedene kadar sana bir tavsiye:
arkadasım bir alarm sistemi al az cok kendin takarsın takamassan aldıgın yerden bile egitim alırsın olmazsa biz yardım ederiz gözün arkada kalmaz sonra keske demezsin tak kurtul bence cok da pahalı değilk yani 150 dolara profesyonel sistemi kurarsın arkadasım
sevgiler

Manyetik kontaktalar ve PIR dedaktör kullanarak basit bir alarm devresi kurubilirisiniz evinize, PIR dedaktörlerin kedi ve köpek gibi canlılardan etkilenmeyen modelleride mevcut.
sn dogalyusuf Bir milyonculardakileri de bir milyona bozarlar demişsiniz bunun nasıl olduğunu paylaşabilirmisiniz yada konu hakkında bilgisi olanlar paylaşabilirlerse cok faydalı olacaklardır.

arkadaşlar bu konu önemli kendiniz yapacağınız bir devre veya sistem kesin ve garantili calişmaya bilir bu yüzden porfosonel bir alar sistemi kurdurun huzurlu günler sizin olsun.

Arkadaslar sn dogalyusuf Bir milyonculardakileri de bir milyona bozarlar demiş bu işlemin nasıl olduğunu bilenler varsa paylaşabilirlermi ?

onu lafın gelişi demiştir arkadaş yoksa ölee çabuk bozulan bir malzeme deil uygulayabileğiniz yerler varsa rahatlıkla kullanabilirsiniz. ancak hırsız girdiğinde evde kimse yoksa ozaman işe yaramaz işte :):):) bu tür vakalarla sık sık karşılaşan arkadaşlar bence daha profesyonel sistemlerden faydalanmak isterseler daha iyi olabilir hiçbişey bulamadınız kötü bir kamerabile işinize yarayacaktır

desi güvenlik sistemleri var piyasada en bilinen marka

bir milyoncularda satılan alarmlardan taktırabılırsınız kapılara ve pencerelere yerleştirin.kapı veya pencereler açıldığında alarm çalmaya başlıyor basit bir cihaz ve yöntem kapsamlı bişey isterseniz yöntemler var(infrared kullanabilirsinizgayette sağlıklı olur)

konuya yakısan bı cevap değil dostum varsa bilgimiz yardımcı olalım ... bende merak ettim uyarı sistemini okuyorum ve bılgım olmadıgı ıcın yorumlamıyorum... ama bu tarz mesajlar abilerimizi kırabılır...
saygılarımla...

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri