Bu devreyi yapan var mı?

zaza1221

Üye
Arkadaşlar bu devreyi yapan var mı? sadece merak ediyorum ve soruyorum :) ben hiç yapmadım vede denemedim yapan arkadaşlar varsa çalıştı mı devre<span style="color:#0000ff;">

işte buradaki devre

Moderatör tarafında düzenlendi:
germanyum diyot bulamadigim icin yapamamistim:) sonradan vazgectim.germanyum diyotlar 0.3V ta iletime geciyormus, silisyum olanlar ise 0.7V ta bu yuzden germanyum diyot onemli imis

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

arkadaş doğru söylüyor germanyum diyot ben normalle denedim olmadı sonra diotlarım arasında küçük bir devreden sökmüş olduğum paket köprü diyotu buldum onla denedim oldu ancak bu videodaki kadar verim alamadım belli bir voltajtan sonra çıkartamadım ve belirli bir depolama yapabiliyorum kondansatöre ancak anteninde önemi var haa bu sırada diğer köprü diyotlarımla denediğimle o bulduğum kadarı gibi verim alamadım ancak germanyum diyotlarla bi denemek lazım ben denemedim

Sn. Acarkaptan bunu yapıp vidyolamıştı. bi ledi bile anca çok kısa zaman için yakıyor sonra da biriken voltaj sıfırlanıyor yani beş para etmez kıymetsiz benim gözümde!

Arkadaşlar hepiniz bu konuyla ilgilendiğiniz için ÇOK TEŞEKKÜRLER....

https://tr.aliexpress.com/item/10-p...185&tpp=1&detailNewVersion=&categoryId=400101
bunu kullanın o zaman:
HTB1plGpJFXXXXcWXFXXq6xXFXXXn.jpg
HTB1bymBJFXXXXa0XpXXq6xXFXXXv.jpg

bir ara tv şok cihazı yapmıştım onda hızlı diyod kullanmıştım işe yarıyordu sadece buton dayanmıyordu parça satan satıcıya hızlı diyot ver demek yeterli İzmir hatfon'da kiler anlıyor veriyor...

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,944
Son üye
önder sem

Yeni konular

Geri