Bozuk parayı tanımlayan sensör

kayapa85

Üye
merhaba arkadaşlar ben mesleki tasarım dersi için bozuk parayı tanımlayan sonr da ekrana yansıtan sonra atılan bozuk parayı da ekleyen bir sistem yapmak istiyorum . acaba bozuk parayı tanımak için nasıl bir sensör kullanabilirim (tek para girişi)

yardımcı olursanız sevinirim

Moderatör tarafında düzenlendi:
atm lerde olan sistemden yapabilirsin ama atamlerdeki sistem nasıl calısıyo bi bilgim yok

CNY70 optik sensör bu senörü bul bu sensör senin işini görür. ama tabi sayması için pic programlamada yapman lazım pic olarakta PIC16F628A bunu kullana bilirsin tabi ama başka şeylerde ekllemen lazım biraz daha araştır bulursun.

cny70 optik sensör bu iş için olmaz benim kullanacağım sensör paranın boyutuna göre dışarıya çıkış vermeli bide tek kanaldan para atılacak kardeşim

bozuk paranın ağırlığına göre tartmalı elekronik terazi sistemi ordan aldığınız bilgiyi değerlendirebilirsiniz

parayı dik atmalısın ve paranın geçeceği bölgeye seviye sensörü koyarsan bu iş olur

ya cın malı ucuz fıyatlı elektornık kartlar var oyun makınalarında faln takılı oluyor adını bılmıyorm ama 12 vdc cıkıslı bı cıhaz bı tane numune para verıyosun aynısındnda atınca cıkıs verıyo

8$ hazır ekıpmanlar mevcutş numune parayı sabıt yuvaya koyarak tanımlıyorsun atılan paraları eşleştırıyor, fıyatı 8$ cıvarı netten bulabılırsın

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,978
Son üye
food_eng_1952

Yeni konular

Geri