BMS kartım gücü kesiyor ?

18v şarjlı matkabın pillerini lityum iyon pillerle değiştirdim, tabi amperi yakalayıp motoru calistirabilsin diye de 5 seri 5 paralel olmsk üzere 10 adet 18650 pil kullandım. 5s 18-21v 20a bms kartı kullandım hangi bms kartı seçilir bilmedigim için bu yeterli olur sandım. Bu bms kartını bağladım kartın çıkışından 18 volt rahatlikla aldim ama tek sıkıntı, matkabı bi iki saniye çalıştırıp gücü kesiyor gücü keser kesmez aküyü çıkarıp multimetre ile ölçüm 8v gösterdi bi 30 saniye falan bekleyince tekrar 18v gösteriyor matkaba takiyorum yine aynı gücü kesiyor, motor ilk kalkışta yüksek amper çekecegi için biraz bekleyip tetiğe yavaş yavaş basıp yavas yavaş hizlandım ancak yine gücü kesti.
Lütfen bilenler yardımcı olsun .

Bumu yani bu kadar mi. Yaptim şarjı full ama yine aynı. Heralde bmsyi yanlış aldim heralde

resim yüklersen bağlantı filan görselden daha rahat yorum yaparız.

Piller tam şarjlı değil. sizin anlattıklarınıza göre piller boş görünüyor.
Piller 5 li seri olduğuna göre. 21 volta yakın değer görmeniz gerekir. 18 volt görüyorsanız piller boş demektir. Voltaj görünür ama içinde amper yok demektir.

umarım çıkma pil takmamışsındır. hele laptop bataryasındansa vazgeç

Piller tam şarjlı değil. sizin anlattıklarınıza göre piller boş görünüyor.
Piller 5 li seri olduğuna göre. 21 volta yakın değer görmeniz gerekir. 18 volt görüyorsanız piller boş demektir. Voltaj görünür ama içinde amper yok demektir.
Şarja taktim bi iki saat falan sarj ettim ama sarjin tam doldugunu nasıl anlayabilirim. Multimetre de amperini nasıl öğrenebilirim
umarım çıkma pil takmamışsındır. hele laptop bataryasındansa vazgeç
Elimdeki imkanlar buydu

Şarja taktim bi iki saat falan sarj ettim ama sarjin tam doldugunu nasıl anlayabilirim. Multimetre de amperini nasıl öğrenebilirim

Elimdeki imkanlar buydu
multimetreni amper ölçme konumuna getir ve yüke tak pillerini-pilini hiç değilse ne kadar amper çekiyor onu görürsün

resim yüklersen bağlantı filan görselden daha rahat yorum yaparız.
Resimdeki pilleri her birini 2şer paralel varsayın çünkü amperi yetsin diye öyle yaptim. O şarj soketindende 19v 3.45a laptop şarj aletiyle besledim. Resmin altındaki o artı eksi çıkışlardanda sadece tek çıkış alıp matkap soketine bağladım.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20200205-102758.png
    Screenshot_20200205-102758.png
    537.5 KB · Görüntüleme: 180

Elimdeki imkanlar buydu
Miltimetrenin kırmızı probunu 10A yazan yere takın.
Multimetreyi 10A konumuna getirip Amper ölçümü yapınız.
Pilleri tek tek bu yöntemle kaç Amper olduğunu basit bir şekilde öğrenebilirsiniz.
Yada şarj cihazı bağlı iken voltaj ölçümü yaptığınızda 21-22 volt görürseniz şarj olmuş demektir.

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,910
Son üye
citythunder

Yeni konular

Geri