Bluetooth Hakkında Sorum var :(

batuhanc05

Üye
Öncelikle herkese merhabalar daha önce buraya konu açmadım ama takipcisiyim.

Asıl soruma geleyim. Ben android cep telefonu ile devremi haberleştirecem. Bu bluetooth ile olacak. Android kısmını halledebilirim. Devre kısmınıda yapabilirim. Baskı devre vs..

Şimdi benim elimde normal bildiğimiz USB Bluetooth aygıtı var. Pc ye takıp kullandığımız. Ben bunu projemdeki devreye usb ile bağlasam olur mu?.Haberleşebilir mi?
Eğer oluyorsa benim bunu nasıl bağlamam lazım? Ortadaki uçlar rx,tx mi oluyor?

Daha önce rx,tx seri haberleşme olayını sanal olarak yapmıştım. printf felan.

Şimdiden Cevaplarınız için teşekkür ediyorum:)

Öncelikle herkese merhabalar daha önce buraya konu açmadım ama takipcisiyim.

Asıl soruma geleyim. Ben android cep telefonu ile devremi haberleştirecem. Bu bluetooth ile olacak. Android kısmını halledebilirim. Devre kısmınıda yapabilirim. Baskı devre vs..

Şimdi benim elimde normal bildiğimiz USB Bluetooth aygıtı var. Pc ye takıp kullandığımız. Ben bunu projemdeki devreye usb ile bağlasam olur mu?.Haberleşebilir mi?
Eğer oluyorsa benim bunu nasıl bağlamam lazım? Ortadaki uçlar rx,tx mi oluyor?

Daha önce rx,tx seri haberleşme olayını sanal olarak yapmıştım. printf felan.

Şimdiden Cevaplarınız için teşekkür ediyorum:)

Proje devreniz ne tür bir devredir bilgi vermemişsiniz.

Bluetooth aygıtını kullanabilmeniz için usb otg donanımı ve aygıtın sürücüsünü çalıştırabilecek bir işletim sistemi gerekir. Raspberry Pi ya da beaglebone gibi gömülü linux boardları kullanabilirsiniz.

Pic vb. mikrolarla devre oluşturacaksanız mevcut usb bt aygıtı yerine bluetooth modül kullanın.
Dx'te uygun fiyatlı ( 6,6 $ ) bluetooth modüller var, hem de free shipping, bir-iki haftada gelir, yerli satıcılara çuvalla para ödemeye değmez

newblue_LRG.jpg

Teşekkür ederim bilginiz için. Peki bunun rx ve dx ini nereden almam gerekiyor.? Bildiğim kadarı ile 16f877a daki rx tx i bağlayacağım demi:)

Elektronikde acemiyim kusura bakmayın sorular için internette kafam çok karıştı diğer bilgilerde.

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,965
Son üye
Pentium55

Yeni konular

Geri