Blendaj tek satılıyor mu?

gog

Üye
birkaç yere sordum, yardımcı olamadılar. mümkünse türkiye içinde çıplak blendaj satan bildiğiniz yer var mı?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Blendajsız kabloyu blendajlı hale mi getirmeye çalışıyorsun amaç nedir?

Blendajsız kabloyu blendajlı hale mi getirmeye çalışıyorsun amaç nedir?

kabaca evet.

içinden tekli, ikili ve dörtlü kablo geçen blendajlı kablolara ihtiyacım var. düşük akım geçecek ve yaklaşık 20 cmlik parçalara ihtiyacım var. her çeşit kabloyu hazır arayıp, o şekilde elimde bulundurmaktansa ihtiyacım şeklinde yapabileceğim parçaları elimde bulundurmak daha mantıklı geldi. kısa parçalar olduğu için bir araya getirmek çok sorun olmaz diye düşünüyorum.

ek: lehim sökme teli/fitili diye bir şey varmış, fotoğraflardan gördüğüm kadarıyla blendaja çok benziyor, biraz ince gibi sadece.
blendaj için kullanılabilir mi? genişlikleri ne kadar olabiliyor, bilgisi olan var mı?

Son düzenleme:
Amacınız nedir? Manyetik alandan koruma? Mekanik mukavemetten koruma? Maksat nedir !

Amacınız nedir? Manyetik alandan koruma? Mekanik mukavemetten koruma? Maksat nedir !

mekanik hiç derdim yok. ses iletim kablosu için, elektromanyetik vb parazit oluşturabilecek dalgalardan korumak için. bakır iyi bir seçenek diye biliyorum.

Selamlar.
İhtiyacınız olan kabloyu üretilmiş şekilde almak daha avantajlı olmaz mı?
Yalıtım, Dolgu Malzemeleri, Alaşım Oranları, Blendaj Sarımları (üretilen kablonun kalınlığına ve taşıma sinyaline göre sargı şekli), Metredeki Helezon Döngüsü vs.
Sadece bir öneridir.

ihtiyacım olan tek bir kablo şekli yok, varyasyonlar olacak ve bazıları çok az miktarda lazım olacak diye düşünüyorum. o yüzden blendajı ve iç kabloları ayrı ayrı kullanmak benim için daha iyi olur.

kabloları tek tek alüminyum folyoya sarabilirsin. folyolarıda ses sisteminin gnd hattına, eksi hattına bağlayabilirsin.

Benimde 3-4 mm çap ve 25cm uzunluğunda iç kısım tek hatlı (çoklu tel) lelimlenebilen bakır blendajlı kablolara ihtiyacım var. Bildiğiniz anten kablosunun minyatürü.
30cm uzunluğunda sma kablosu buldum ama sert ve lehimlenmesi güç.
Maalesef piyasa dar.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Geri