Bitirme ödevi için fikir lütfen

gazi1669

Üye
görseldeki konulardan tarım teknolojileri, yenilenebilir enerji ve geri dönüşüm konularından birini yapmak istiyorum hocaya bu 3 konudan 2 tane proje götürdüm ama hoca hazretleri uygun değil dedi fikir verebilirmisiniz

Ekli dosyalar

• ggf.jpeg
    ggf.jpeg
    131.8 KB · Görüntüleme: 31
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
ilgi alanın neresidir bilmem ama ben olsam elektrikli otomobiller için görüntü işleme seçerdim. internette bolca kaynağı da var diğerlerine göre daha rahat yaparsın.

ilgi alanın neresidir bilmem ama ben olsam elektrikli otomobiller için görüntü işleme seçerdim. internette bolca kaynağı da var diğerlerine göre daha rahat yaparsın.
hocam yazılımla aram pek iyi değil ben otomasyon istiyorum bi çok plc markısını kullanmasını öğrendim ama hocaya hangi otomasyon projesini götürsem olmaz diyo

Ben olsam geri dönüşüm üzerine seçerdim.
Günümüzde atıklar ve geri dönüşüm konusunda pek çalışmalar yapılmıyor.
Çöpler ciddi kirlilik sebebi. Çünkü bu konuda hiç bir çalışma yapılmıyor.
Bilimsel bir çalışma ve proje ile hem başarılı bir proje oluşturabilir, hatta projenizle ilgilenilirse kazanç bile sağlayabilirsin.

Ben olsam geri dönüşüm üzerine seçerdim.
Günümüzde atıklar ve geri dönüşüm konusunda pek çalışmalar yapılmıyor.
Çöpler ciddi kirlilik sebebi. Çünkü bu konuda hiç bir çalışma yapılmıyor.
Bilimsel bir çalışma ve proje ile hem başarılı bir proje oluşturabilir, hatta projenizle ilgilenilirse kazanç bile sağlayabilirsin.hoc
hocam çpk güzel bir sistem yaptım fakat kabul etöedi

hocam yazılımla aram pek iyi değil ben otomasyon istiyorum bi çok plc markısını kullanmasını öğrendim ama hocaya hangi otomasyon projesini götürsem olmaz diyo
anladım hocam. otomasyonla ilgili bilgin varsa son açtığım konuya bir bakabilir misin rica etsem kendi soruna cevap bulabildikten sonra...

hocam çpk güzel bir sistem yaptım fakat kabul etöedi
Burada yapmış olduğun sistem önemli.
Derslerde işlemiş olduğunuz otomasyon olsun, küçük çaptaki uygulamalar olsun hepsi bir bütün oluşturur.
Bu bütünlüğü ispatlayabiliyorsan zaten çoğu dersleri anlamışsın demektir.
Hoca da bunu anlayacak ve kabul edecektir.

arduino için yapılmış blcd motor sürücü yazılımını bul
stm32f103c satın al
stm32f103cye bootloader yaz
stm32f103c için arduino ide kart dosyasını kur
arduino için yapılmış blcd motor sürücü yazılımını stm32f103cnin pinlerine göre düzenle
kodu stm32f103cye yükle

proje hazır

arduino için yapılmış blcd motor sürücü yazılımını bul
stm32f103c satın al
stm32f103cye bootloader yaz
stm32f103c için arduino ide kart dosyasını kur
arduino için yapılmış blcd motor sürücü yazılımını stm32f103cnin pinlerine göre düzenle
kodu stm32f103cye yükle

proje hazır
akşam üzeri yazdım hocaya son çare olarak blcd motor yapmak istiyorum dedim geri dönmedi hala eğer onaylarsa yapıcam.Varmı kaynak video falan

akşam üzeri yazdım hocaya son çare olarak blcd motor yapmak istiyorum dedim geri dönmedi hala eğer onaylarsa yapıcam.Varmı kaynak video falan
kendiniz mosfetler ile köprü kurup mu sürücü yapacaksınız yoksa bir esc mi kullanıp yapacaksınız bunu söylemelisiniz
eğer köprüsünü sürücüsünü sizin yapmanız gerekirse
https://electronoobs.com/eng_circuitos_tut4.php
bu gayet güzel bir kaynak

sürüyü hazır kullanıp hız ve yön kontrolünü işlemciden yapcaksanız herhangi bir led parlaklık ayarlamasını kullanabilirsiniz

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri