Bisikletine Motor Taktırmak İstiyorum

Raunchy

Üye
Aşağıdaki Motoru Kullanmak İstiyorum (h33) Bisiklet Fazla Ağır değil Sizce uyarmi ( bence olmaz ama sormak istiyorum)
images.jpeg

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
bisikletlerde dc yada bldc motor kullanılır. sayın @M E H ustanın da dediği gibi ac motor kullanılmaz. şöyle küçük küçük araştırmalar yaparsanız değişim modellerini görürsünüz, dc montajını görürsünüz. ama ben bisikletin tekerleğinin döndüğünü görmek istiyorum derseniz (boşta ve havada) tabii ki yardımcı oluruz.

bisikletlerde dc yada bldc motor kullanılır. sayın @M E H ustanın da dediği gibi ac motor kullanılmaz. şöyle küçük küçük araştırmalar yaparsanız değişim modellerini görürsünüz, dc montajını görürsünüz. ama ben bisikletin tekerleğinin döndüğünü görmek istiyorum derseniz (boşta ve havada) tabii ki yardımcı oluruz.
Havada Dönmesi Pek de işime yaramaz. Nasıl bir Motor Önerirsiniz?

Çoğunlukla hub motor denen, tekerlek göbeğine direk bağlı düşük devirli motorlar kullanılır. Ama pahalıdır. Yüksek devirli daha küçük motorlar da kullanmak mümkün ama araya redüktör de koymak gerekir. Motorlar 24, 36, 48, 72 V olabilirler. Gücü ise kullanma amacına bağlı olarak 250 W tan 5000 W a kadar olabilir.

Havada Dönmesi Pek de işime yaramaz. Nasıl bir Motor Önerirsiniz?
önermek değil de, sizin istekleriniz ve bütçenizle alakalı bu konu. piyasada 100 wattlarda başlayarak yukarı doğru değişik güçte motorlar ve değişim sistemleri var. pedala monte edilenden tekerleğe entegre arha dişliye eklenen, ön tekerlekte olan motor. tercih sizin. kafandaki projeyi önce oturtman lazım. sonra da bütçe ayırman lazım. bak bu arama sadece görselleri içeriyor seçenekler hakkında görsel bilgi
https://www.google.com/search?q=ele...HRbiDfgQ_AUoAnoECAEQBA&biw=1326&bih=627&dpr=1
burası fiyatları ve çeşitleri görebileceğin bir yer
https://www.akakce.com/arama/?q=bisiklet+motor+kiti
yani iş sadece bir tek motorla bitmiyor. sürücü şart ve tabii ki batarya, hız ayarı için gaz kolu, motor durumuna ve sisteme göre aktarma organı zincir dişli veya kayış
yani iş sadece motor ile çözülmüyor. buradan bir fikir edin kafanda bir çerçeve oluştur. sonra sistemini tartışalım. benim/bizim şu motoru al dememizin pek bir önemi yok.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,871
Kullanıcılar
449,461
Son üye
evenzhou

Yeni konular

Geri