bir sanatkarı en çok kahreden

Arızayı giderdigi halde çalışmayan cihaz veya sistemin başında bekleşen kişilerin bakışından.

Ne yazıkki ülkemizde her önüne gelen her işi yapabiliyor. Bunların en vahimini 99 depreminde gördük. Neden her önüne gelen inşaat yapabiliyordu. Gerçi şimdi de çok farklı değil.
Aynı durum belki de en çok elektrik-elektronik-otomasyon alanında da var. Artık tüm elektrik malzemeleri satan firmalar-dükkanların aynı zamanda otomasyoncu oldu. Ohm kanununu dahi bilmeyen kişiler en büyük! elektronikçi oldu. Yasal olarak engel getirilmeli. İnsanlar formasyonuna-eğitimine uygun işleri yapabilmeli. Diğer işleri yapamamalı. Yaptığında ise ağır yaptırımlar olmalı. Yaptığı işlerden de sorumlu olmalı. Hatalı bir tesisat nedeniyle bir makinaya-sisteme zarar veriyorsa onun bedelini yasal olarak ödemeli. Böyle olursa hem bu sektörde çalışan kişiler gerçekten emeğinin karşılığını alır hem de hizmet alan insanlar kaliteli ve güvenilir hizmet alır.

bu işler begeyle olmuyor belgeyi veren sanayiden nehaber bakın el bu işi nasıl yapıyor bu konuda sanatkarım diyeni tezgahın başına koyuyor kronometreyi çalıştırıyor süre dolunca herkez işi bırakıyor tabi bunlarda yalakalık malakalık gaçmiyor en güzel temiz işi kimler çıkarmışsa meslege devam ediyor başarısızlar bir alt kademe meslege iniyor oradada başarı gösteremez ise bir alta derken sonunda süpürgeci meslegine kadar iniyor oradada rahat yok oradada kendini göstermen gerekiyor tabi ne iş yaparsan yap tahsil mecburi meslege gönül vermiş herkeze selam

Herkesin her işi yapmasında bir sakınca yoktur. İşini iyi yapmayana itibar edilmez, iyi yapanın ise peşinden koşulur zaten. Her iş her uğraş herkese açık olmalı. Herkesin bir bilmediği, her bilinmeyenin de bir bileni olabilir.

tedaş personeli hava hattı bağlayacak bana nötür hangi renk diye soruyor ısrar ediyorum nötür MAVİ MAVİ MAVİİİİİ

tedaş personeli hava hattı bağlayacak bana nötür hangi renk diye soruyor ısrar ediyorum nötür MAVİ MAVİ MAVİİİİİ
adam haklı arkadaş bu memlekette sarı-yeşile faz veren elektrikçiler bile var.hatta onlardan biri yüzünden az daha ölüyordum.balkonda çalışıyorum kontrolkalemini güneş yüzünden göremedim.bir dalgın yapıp sarı-yeşil kabloyu tuttuğum gibi beni yere çarptı.o gnü hiç unutamadım.

size şahsi olarak söylemiyorum ama yüksek gerilimi kontrol kalemiyle ölçen ile senin aranda fark yok.çok fazla emin olmamak gerek.çünki işi yapan başka biri ise asla doğru bildiklerine güvenmeyeceksin.tecrübe ile sabittir.

adam haklı arkadaş bu memlekette sarı-yeşile faz veren elektrikçiler bile var.hatta onlardan biri yüzünden az daha ölüyordum.balkonda çalışıyorum kontrolkalemini güneş yüzünden göremedim.bir dalgın yapıp sarı-yeşil kabloyu tuttuğum gibi beni yere çarptı.o gnü hiç unutamadım.

kimse kimsenin işini düşünmüyoki benim işim biran önce bitsin hesabı yapıyor...

bir tane fazdan ek alıp üçtane nh dagıtıp 3 faz bir notr yapan salak lar senin bahsettiğin guruba giriyo ama daha salak ları var aynı tesisata motor baglayıp elektirik geliyoda motor calısmıyo deyi dükkana motor yanık diye gelen salak larda var kardesim

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,239
Kullanıcılar
450,048
Son üye
guney oral

Yeni konular

Geri