220volt ile çalışan sistemi 12volt dc ile çalıştırma

Penga

Üye
Arkadaşlar cümleten iyi akşamlar, elime 220ac ile çalışan hava üfleme makinası geçti kamp yatağı vs gibi şeyleri şişirmede kullanmak istiyorum,
ben bu cihazı dışarıda 12volt pil grubu ile beslemek istiyorum ki işime yarasın,
resimde ekledim ama sorum şu kenarlardaki kömür kısımdan + ve - dc gerilimi versem bu makina çalışırmı?
Eğer öyle olursa oradan 2 kablo bağlayıp bu sistemi bozmadan iki çıkış alarak hem ac hem dc çalışırmı 😃

Ekli dosyalar

• IMG_1041.jpeg
    IMG_1041.jpeg
    249.3 KB · Görüntüleme: 30
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Arkadaşlar cümleten iyi akşamlar, elime 220ac ile çalışan hava üfleme makinası geçti kamp yatağı vs gibi şeyleri şişirmede kullanmak istiyorum,
ben bu cihazı dışarıda 12volt pil grubu ile beslemek istiyorum ki işime yarasın,
resimde ekledim ama sorum şu kenarlardaki kömür kısımdan + ve - dc gerilimi versem bu makina çalışırmı?
Eğer öyle olursa oradan 2 kablo bağlayıp bu sistemi bozmadan iki çıkış alarak hem ac hem dc çalışırmı 😃
Sakin öyle bir şey yapmayın.

Düşündüğünüz gibi bir durum olamaz! Kaç watt gücü varsa ona göre akü veya akü grubunuz varsa 12V den 220V bir inverter ile çalıştırabilirsiniz. Sadece gerektiği zaman inverteri açın yoksa durduğu yerde aküyü sömürür!
İnverter var ama ona bağlamadan çalıştırayım dedim sonuçta içerdeki motor dc değilmi

çok iyi anlamamakla beraber orada kalkış kondanstörü var, dc ile çalışacağını zannetmiyorum.

Yorumlarınız için teşekkür ederim peki sistemi direkt göbeğe 12 volt dc motor ile değiştirsem otomatikmen olur heralde

Her gördüğünüz sakallı dedeniz olmayabilir. Google a üniversal motor yazın. Okuyun ve şaşırın.
:) teşekkür ederim
AC220V siz dediniz?

Eşdeğerini bulabilirseniz elinizde yatkınsa neden olmasın.
Şu haliyle 220 ac ile çalışıyor evet ama belki dönüşüyordur içerde diye merak ettim :)
Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim sanırım inverter ile yatak mat şişene kadar kullanıp koyacağım

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,965
Son üye
Pentium55

Yeni konular

Geri