Bina Tipi Trafo Merkezi ile İlgili Sorular

Bina tipi transformatör merkezleriyle ilgili birkaç sorum olacaktı.

Dağıtım ve kontrol odalarında baraların pano üstünde açıkta kalan bağlantı kısımları için kafes gibi koruyucu bir önlem almak gerekir mi?

Dağıtım panoları şartnamesinde "Pano arkasındaki servis geçidin zemini PVC ile kaplanmalıdır." diye bir ifade var. Aynı zamanda da panoların altına izole halı serilmesi gerektiği belirtiliyor.

Servis geçidi diye bahsedilen bölüm panonun arkasındaki açıkta kalan kısım mı oluyor? Öne izole halı, arkaya PVC zemin mi yapmak lazım?

Dağıtım,kontrol ve jeneratör odalarında yangın için hangi tür yangın tüpleri kullanılır?

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
PVC kaplama yapmanız gereklidir hem pano tarafına hem trafo ag çıkış tarafına. İzole halı sadece hücreler pano önüne serilir. Arkasın da herhangi bir izoleye gerek yok zatrn hücre ve pano emniyet mesafesi 20 cm. Servis geçidi dediği ekibin manevra yaptığı alan yani pano hücre önü. Yangın yönetmenliğine bakabilirsiniz. Sıvı söndürme olmamalı yangın topları var onlarda olabilir. Yada kapılar yangın damperli.baska sorularınız varsa buyurun sorun. Veya numaram 5454583274 mail: [email protected]

Arkadaşlar, Balıkesir 'de bazı bölgeler 6,3 kv bazı bölgeler 34,5 kv seviyesinden besleniyor. Peki 6,3 kv gerilimdeki bir dağıtım trafosu 630 kva gücünde olabilir mi? Ya da şöyle sorayım: 6,3 kv seviyesindeki dağıtım trafolarında güç en az kaç, en çok kaç kva olabilir? Yine aynı soruyu 34,5 kv seviyesindeki dağıtım trafoları için de soruyorum.Bu sorduklarım bina tipi veya beton köşk tipi trafolar için geçerli.
Saygılarımla.

Arkadaşlar, Balıkesir 'de bazı bölgeler 6,3 kv bazı bölgeler 34,5 kv seviyesinden besleniyor. Peki 6,3 kv gerilimdeki bir dağıtım trafosu 630 kva gücünde olabilir mi? Ya da şöyle sorayım: 6,3 kv seviyesindeki dağıtım trafolarında güç en az kaç, en çok kaç kva olabilir? Yine aynı soruyu 34,5 kv seviyesindeki dağıtım trafoları için de soruyorum.Bu sorduklarım bina tipi veya beton köşk tipi trafolar için geçerli.
Saygılarımla.

Eski dağıtım şebekelerinin trafolarının bir çoğu 6,3 kv şeklinde gerilimle çalışyordu.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri