Bilgisayardan wireless kumanda yardım!

wefa

Üye
Bilgisayardan bir oyuncak arabayı wireless ile kumanda etmek istiyorum. Bunun için bir devre ve bu devreye uygun bir program yazmam gerekiyor ancak bu araçla bilgisayarın iletişimini nasıl sağlayabilirim? arabaya yerleştirmem gereken alıcı ne olmalıdır? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
merhaba. iletişimi RF üzerinden yapacaksın. kısa mesafe için RF alıcı-verici devrelerini kullanabilirsin.bluetooth üzerinden kontrol de yapabilirsin. pc deki bluetooth ile arabadaki bluetooh modülü kontol için kullanabilirsin. diğer bir yöntem de benim de bitirme tezinde kullandığım kablosuz modem kullanabilirsin. modeme linux firmware i yüklersin üzerine socket programlamayı kullanarak bir server yazarsın. modemin rs232 çıkışlarını kullanarak arabayı kontrol edebilirsin.

merhaba. iletişimi RF üzerinden yapacaksın. kısa mesafe için RF alıcı-verici devrelerini kullanabilirsin.bluetooth üzerinden kontrol de yapabilirsin. pc deki bluetooth ile arabadaki bluetooh modülü kontol için kullanabilirsin. diğer bir yöntem de benim de bitirme tezinde kullandığım kablosuz modem kullanabilirsin. modeme linux firmware i yüklersin üzerine socket programlamayı kullanarak bir server yazarsın. modemin rs232 çıkışlarını kullanarak arabayı kontrol edebilirsin.

harici bluetooth kartları sanırım işini görür

Daha basit bi yöntem var kardeşim programı yazmana gerekde yok ip kamera ile yapabilirsin o işi sağa sola yukarı aşağı dönen bi ip kamera al kamerayı değilde arabayı yönet ... yazılım da var zaten kameranın

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri