belediye kaydı

frakist

Üye
Arkadaşlar Merhaba;

SMM bürokrasisini öğrenmeye çalışıyorum. Merak ettiğim bazı konularda yardımınıza ihtiyacım var.

1.SMM olarak belediyeye tescil tarzında bir işlem olduğunu duymuştum. Bu tarz bir işlem var mı? varsa her il için geçerli mi? belediye de hangi kısma gitmem ve yanımda neleri götürmem gerekir?

2.çizilen projenin ardından onay süreci nasıl işler? emo onayının ardından enerji dağıtım kuruluşunda hangi kısma gitmem gerekir? orada harç talebi oluyor mu? istedikleri ek belgeler var mı?

3.abonelik bedeli gibi bir gelir kalemimiz varmış sanırım. bu nedir? nasıl işler?

4.şantiye elektriğinin açılması için pano projesi gerekiyor mu? internetten indirdiğim projelerin sayıca çok küçük bir kısmında direk üzerinde pano projesi mevcuttu. Bu ne zaman gerekiyor ne zaman gerekmiyor?

5.internetten bulduğum projelerde hep 25-30 mt ilerdeki direkten kablo çekilerek bina beslenmiş olarak gözüküyor. ancak tahminim bu binalar gerçekte yer altından besleniyor. bunun yanlış gösterilmesi sorun çıkarmaz mı? yer altından göstermek istersem yer altı bağlantı noktasını nasıl tespit edebilirim?

yardımlarınız için teşekkür ederim.

Forum istatistikleri

Konular
128,184
Kullanıcılar
449,956
Son üye
CharmanDear

Yeni konular

Geri