Beko Klima E2 Arızası

ELNUR

Paylaşımcı üye
SELAMLAR.BKU 12000 btu luq beko klimada E2 arizasi neyin ola bilir?

Yardimci olurmusunuz?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İç ünite sensörünün olabilir. Klimanın arızası nedir? Açtıktan sonra direk arıza verip hiç çalışmıyor mu yoksa bir süre çalışıp motor devre dışı kalıyor ve tekrar devreye giremiyor mu? Arızayı net olarak anlatırsanız, daha kolay yardım bulabilirsiniz.

Usta is orasindaki E2 yazsada amma klima normal calisiyor.butun isler normal gediyor.Sasirdim kaldim.Usta ic unite sensorun kac MEQAOM olmalidir.?

iç ünite boru sensörü hatasıdır. 25 derece ortam sıcaklıgında 5 kohm dur. ortam sensörü ise 10 kohmdur.

kartın cıkıs ayaklarını yanı soketını ölçe bılıyorsan ıyı olur sensör soketı takılıı degılken 5vdc verıyorsa kart saglamdır ama 0vdc verıyorsa kart arızalıdır.sensor takılıykende 1vdc ıle 4,5 vdc arası verır.soğuk lehım olabılır. ıc unıte buzlanma yada dıs unıte cok buzlanma yapıyormu??

Karti yoklayarim.Unitelerin hic birinde buzlama yok.yardimlarin icin tesekkurler

uSTALAR Ic unitedeki tum sensorlari deyisdirdim.yine ayni ariza veriyor.oda sensor ortam sicaqliq 25 derece 10 kom trupka sensor 10 kom

boru sensörü 5kohm ortam sensörü 10 kohm 25 derece ortam da
inverter klıma mı?
inverter klıma ıse içden beslemelı klımada dış ünıte sensörü
dış dan beslemelı klımada iç ünite giriş boru sensörüdür.
ben hala aynı hatayı verıyorsa yenısı degıstır.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,189
Kullanıcılar
449,957
Son üye
sezercakmak

Yeni konular

Geri