Bedaş' a Abone Alma

gem

Üye
Bir yerin aboneliğini açtırmak işlemini sanırım elektrik mühendisi yapıyormuş. Daha önce abone alma türü bir işlem yapmadığım için ilgili prosedürü bilmiyorum. Bilgisi olan var mı?

Ev,işyeri,atölye fabrika ...?
Yeni abonelik mi yoksa abone değişikliği mi?

Ev,işyeri,atölye fabrika ...?
Yeni abonelik mi yoksa abone değişikliği mi?

Gün boyu dışarıdaydım, ancak şimdi yazabiliyorum, kusura bakmayın.

Burası bir şirket, ama bazı ufak üretim faaliyetleri de yapılacak. Zaten BEDAŞ' a gidip sayaç abone değişimi için gerekli belgeleri öğrendim. Ama durum şu, eskiden bu bina ve yanındaki bina aynı şirkete aitmiş, A ve B blok olarak. O şirket her iki bloğa da trafodan hat çektirmemiş. Sadece bir bloğa çektirmiş ve diğer blok dağıtım panosuna da oradan geçiş yapılmış. Şimdi bu bloklardan biri başka bir şirket tarafından satın alınmış, diğer binadan gelen hat iptal edilip, trafodan bu binaya hat çekilmesi istenecek. Sayaç değişikliği için anladığım kadarıyla elektrik mühendisi olarak bana ihtiyaç yokmuş. Ama bu hat çekilmesi için sanırım dilekçeyi ben yazacağım. Formatı ve prosedürü bilmiyorum. Yardımcı olabilecek biri var mı?

Slm arkadaşım , sağlıklı bir yaşam hayırlı günler ve çalışmalar .
Tam açıklayıcı bilgi vermemişsin , bilmece gibi .
Yapacağın işlem önce tesiat no ( abone no . ) yok mu ? yoksa ( yeni elektrik alma başvurusu ) talep açılacak . varsa tesiat no bu numara ile başvuru yapılacak güç tesbiti yapalarak gerekli güç yükseltme ve azalma talep açılacak ( iş yerinde kullanılacak makinalar ) . güçte sorun yoksa normal devren açma işlemi yapılacak abonman servisinden .
Önemli bir sorunun var anlatmana göre . Trafo sorunu . Yapman gereken ölçü kontrol servisinde ( fen ) bilgi alman tesisat no göre bu yerler için bedaştan nasıl elektrik alınmış kabul edilmiş krokisi planı ve güçleri vardır burada yola çıkarak sorununa çözüm bulacaksın . trafo onayı iki blok için mi ? verilmiş . trafonun güçü iki blok için yeterli mi ? vs gibi .
Tesisat no varsa mutlaka kabul de nasıl elektik verilmiş , bunu çözersen sorunun çözülür . Sayğılarımla...

Slm arkadaşım , sağlıklı bir yaşam hayırlı günler ve çalışmalar .
Tam açıklayıcı bilgi vermemişsin , bilmece gibi .
Yapacağın işlem önce tesiat no ( abone no . ) yok mu ? yoksa ( yeni elektrik alma başvurusu ) talep açılacak . varsa tesiat no bu numara ile başvuru yapılacak güç tesbiti yapalarak gerekli güç yükseltme ve azalma talep açılacak ( iş yerinde kullanılacak makinalar ) . güçte sorun yoksa normal devren açma işlemi yapılacak abonman servisinden .
Önemli bir sorunun var anlatmana göre . Trafo sorunu . Yapman gereken ölçü kontrol servisinde ( fen ) bilgi alman tesisat no göre bu yerler için bedaştan nasıl elektrik alınmış kabul edilmiş krokisi planı ve güçleri vardır burada yola çıkarak sorununa çözüm bulacaksın . trafo onayı iki blok için mi ? verilmiş . trafonun güçü iki blok için yeterli mi ? vs gibi .
Tesisat no varsa mutlaka kabul de nasıl elektik verilmiş , bunu çözersen sorunun çözülür . Sayğılarımla...

Durum şu, iki bloktan oluşan bir yapı var. Ama trafo merkezinden her iki blok için ayrı ayrı enerji hattı çekilmemiş. Tek bir bloğa çekmişler, diğer bloğun ana dağıtım panosuna da bu bloktan diğer bloğa çektikleri hat üzerinden besleme yapmışlar. Şimdi direkt hat çekilmemiş bu blok başka bir şirkette. Yandaki bloktan gelen hat iptal edilecek ve trafodan ayrı bir hat çekilmesi için talepte bulunulacak. Bunun için ne yapılması gerektiğini soruyorum. Sanırım sizin dediğiniz gibi BEDAŞ' taki birimden yarın bunu öğrenmeyi bir deneyeceğim.

Slm arkadaşım , Sağlıklı bir yaşam hayırlı günler ve çalışmalar .
Sorun anladığıma göre sizin tesisat no ( abone no ) yok sanırım diğer bloktan besleme var .
Talep başvurusu yapılacak işletmenini gücüne göre sorunu çözmek için yan bloktadaki trafo özel trafo mu ?
Bedaş ait trafo ise sorun olmaz dediğinize göre trafo güçü yeterli gibi ama yapacağınız talepde güç yetmese sorun olabilir ,
Bedaştan gerekli olan her şeyi sorun danışma için fen mühendüsünün tel alın yardımcı olacaklardır . ( yandaki bloğun konumları aynı ise bedaşdaki projenin aynısını güç düzenlemesi ( konumunu değiştirerek ) aynısını kullanabilirsiniz .
Tabiki verirlerse projenin kopyasını bir dene !!!
Birde sor aynı arsa üzerinde mi yapılmış bloklar .
Aynı arsa ise talebi açılmıştır kabul fenden görmemiş olabilir .
Elektrik olan yerin tesisat numarasını almayı unutma .
Trafo şartı nasıl verilmiş sor . gerekli akla gelen her şeyi sor
Abone servisinden bilgi almayı da unutma !!! gerekli evraklar için güç fazla ise özel müşteriler müdürlüğünden devreye girer .
Sayğılarımla ....

Son düzenleme:
kardeş ilk önce binanın kontratıiticaret sicil gazetesi,faaliyet belgesi,imza sirküleri,vekaletname(firma kaşesi de olacak vekalet olan kişide),vergi levhası fotokopisi,elektrik projesi bunlarla beraber bedaşa gideceksin talep edeceğiniz güç 35 kw nın üzerinde olacağı için müşteriler müdürlüğüne git girişte hemen sağda sözleşme bölümü var evraklarını oraya ver sonra arkası gelir yalnız şunu unutma talep edeceğin gücü bildirirken ona görede kw başı idareye para ödenir hazırlıklı git işlemin ebfazla 15-20 gün içinde sonuçlanır zorlanırsan yardımcı olabilirim kolay gelsin

Forum istatistikleri

Konular
128,184
Kullanıcılar
449,956
Son üye
CharmanDear

Yeni konular

Geri