Evde profesyonel access point çalıştırmak

Tekno1246

Üye
Merhabalar. Kısa bir zaman önce elime Edge-core ECW7220-L model profesyonel access point geçti. Access point in üzerinde DC 12V 1.5A güç girişi vardı buradan 12V 2A adaptör ile beslemeyi denedim cihazın ışıkları yandı fakat bir türlü başlamadı. Reset işlemini de denedim o da işe yaramadı. Ben de son çare olarak cihazı poe güç girişi üzerinden çalıştırmak istiyorum ama 48V poe güç adaptörleri ve switchler pahalı olduğundan daha ucuza normal bir 48V adaptör veya 12V-48V boost converter devresi almak istiyorum. Yapacağım işlem cihazdaki RJ45 poe girişinin 48V güç pinlerini tespit etmek ve bu pinlere enerji vermek. Acaba sadece bu pinlere güç verilirse cihaz çalışır mı? Yoksa diğer veri/sinyal pinlerinin de mi bağlantısı olması gerekir? Çoğu yerde poe güç girişinin 4-5 ve 7-8. pinlerin olduğu belirtilmiş. Ama bazı yerlerde de 1-2-3 ve 6. pinlerin olduğu yazıyor. Bu cihazdan cihaza değişiklik gösteriyor sanırım. Bendeki cihazın hangi pinlerinin poe olduğunu öğrenmek mümkün müdür? Ayrıca yanlış pinlere 48V enerji verilirse cihazın zarar görebileceğini düşünüyorum o yüzden buna dikkat edeceğim. Cihazın internet aktaramını üzerindeki başka bir port üzerinden doğrudan router a bağlayarak yapmak istiyorum. Bu arada cihazın poe için 48V 14W güç gereksinimi var. İnternette bulduğum veri sayfası: https://www.edge-core.com/_upload/images/ECW7220-L_DS_R03_20170815.pdf

Ekli dosyalar

• Jd3wO.png
    Jd3wO.png
    56.7 KB · Görüntüleme: 25
  • PoE-modeA-B-021.png
    PoE-modeA-B-021.png
    14.1 KB · Görüntüleme: 24
Merhabalar,

Cihazın datasheetinde 48V 2A DC adaptör ile çalıştığı belirtilmiş.12V 1.5A yazısı cihaz üzerinde mi yazıyor foto atabilir misiniz ?

Ayrıca siz 12V adaptörle enerji verdiğinizde power ışığı yeşil mi yanıyordu?

Merhabalar,

Cihazın datasheetinde 48V 2A DC adaptör ile çalıştığı belirtilmiş.12V 1.5A yazısı cihaz üzerinde mi yazıyor foto atabilir misiniz ?

Ayrıca siz 12V adaptörle enerji verdiğinizde power ışığı yeşil mi yanıyordu?
Evet hocam cihazın üzerinde DC girişi 12V 1.5A yazıyor. 12V adaptörle beslediğimde hiç yeşil ışık yanmadı sürekli kırmızı yanıyordu güç ışığı.

.. adaptörün gücü yeterli gelmiyor. Daha güçlü bir adaptör ile deneme yapın.Yakınınızda adaptör satan bir yer varsa...

.. adaptörün gücü yeterli gelmiyor. Daha güçlü bir adaptör ile deneme yapın.Yakınınızda adaptör satan bir yer varsa...
Başka adaptörle de denedim hocam durum aynı. Hatta belki kablosunda sorun vardır diye kablosunu değiştirdim biraz kalın kabloyla denedim ama işe yaramadı cihaz bir türlü başlamıyor.

Başka adaptörle de denedim hocam durum aynı. Hatta belki kablosunda sorun vardır diye kablosunu değiştirdim biraz kalın kabloyla denedim ama işe yaramadı cihaz bir türlü başlamıyor.

Geçmiş olsun .

Ampullerde planlı eskitme yapılmış.
Bu durum tüm elektronik ürünlere yansimayada başladı bir kaç cep telefonu şarj , kablo vs gibi kismende orj lik istemesi durumu.
Laptop , süpürge vs gibi batarya pilini değişme sorunları.
Vs gibi .
Sadece varsayimdir.

Belki bu konu cihazda da özel elektronik devre mühendisliği olup orj adaptör kullanılmasına zorlaması olabilir

Diğer bu cihaz ürünün yazılımı uçmuş olabilir.
Elektiksel veya yıldırım vs gibi sonucunda modeminin yazılımı silinmişti .
Eskiden zoom modem vardı yazilim yüklemesi yapılmıştı.

Kolay gelsin sağlıcakla.

Son düzenleme:
Geçmiş olsun .

Ampullerde planlı eskitme yapılmış.
Bu durum tüm elektronik ürünlere yansimayada başladı bir kaç cep telefonu şarj , kablo vs gibi kismende orj lik istemesi durumu.
Laptop , süpürge vs gibi batarya pilini değişme sorunları.
Vs gibi .
Sadece varsayimdir.

Belki bu konu cihazda da özel elektronik devre mühendisliği olup orj adaptör kullanılmasına zorlaması olabilir

Diğer bu cihaz ürünün yazılımı uçmuş olabilir.
Elektiksel veya yıldırım vs gibi sonucunda modeminin yazılımı silinmişti .
Eskiden zoom modem vardı yazilim yüklemesi yapılmıştı.

Kolay gelsin sağlıcakla.
Ben de cihazın yanlış beslemeyle yani DC 12V girişinden 48V enerji verildiğini düşünüyorum hocam. Bu durumda bir ihtimal cihazın sadece DC 12V kanalının arızalandığını düşünüyorum. Belki poe ile 48V kanalından beslenirse çalışabileceğini düşünüyorum. Bunu sormak için konuyu açmıştım açıkçası.

Son düzenleme:
Soruma yardımcı olabilecek birisi var mı acaba? Devre/adaptör almadan önce 3 tane adaptörü seri bağlayarak bir şekilde DC 48V elde edip cihazı çalıştırmayı deneyeceğim. Yalnız bu şema kısmı aklıma takıldı hangi poe güç pinleri bendeki cihaz için doğrudur acaba?

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,965
Son üye
Pentium55

Yeni konular

Geri