Batarya Punta Kaynak Makinesi

Merhaba,

Laptop Batarya Punta Kaynak Makinesi yapımı hakkında aradığınız bilgiler aşağıdaki web sayfasında mevcut.

Punta Makinesi Yapımı | pcteknolojisi

Merak eden ve ihtiyacı olanlara yaralı olacağını umarım.

Herkese kolay gelsin.

Hocam konuyla alakalı olarak birşey sorabilir miyim ?
Elimde fotoğraftaki gibi bir punta kartı var. (12-16v / 45 Ah Destekliyor). 12V/20ah akü ile deneme yapıyorum, en düşük (01) ayarında ama metali eritiyor. Bunun sebebi nedir ?
photo_2023-12-22_11-28-31.jpgphoto_2023-12-22_11-28-31 (2).jpgphoto_2023-12-22_11-28-30.jpg

Merhaba arkadaşım.

Kullandığınız kartın tam olarak kaç amper enerji çektiğinden emin olmanız gerekli. 12v aküden aldığı voltaj yüksek, kartında voltaj ayarlayan potasyometre yoksa, işin zor. Yüksek voltaj puntalamada yanmaya neden olur. Benim yaptığım cihazda amper voltajı ayarı yapılabiliyor. Amper miktarı hangi değerde yakmaya neden olmuyor ise o değerde puntalama yapıyorum. Benim kullantığım kart ile 84 amper. Çünkü Nyaf kablosundan çıkan volt 3.6 volt. Bu değer üzerinden kablodan 80-85 amper akım verildeğinde yanma yaşanmıyor. Bu iki değerin oranı çok önemli.

Sen 12v / 20 Ah bir akü kullanıyorsun. Volt değeri yüksek. Ayrıca kullandığın kartın kaç amper olduğunu yazmışsın, net olarak 45 amper olduğunu biliyor isen eğer. Burada aküden gelen 12 volt çok geliyor demektir. Daha düşük voltajlı ve amperli bir akü kullanmak zorundasın

Web sayfasında ilk girişte akü kullanmanın akım değerlerinde zorluklar yaşattığından bahetmiştim. Bu yüzden akü kullanmıyoruz. bunun yerine elektrik kullanıyoruz. Stabil akım olduğu ve değişmediği için.

Allah'a emenet.

Son düzenleme:
Süre fazla geliyor dokun/çek
Süreyi kısa tutun.

Merhaba.

Kablolardan çekilen volt ve amper yüksek ise süre kısıtlaması bir yere kadar işe yarıyor. Eğer yakmayan ve parçayı delmeyen bir puntalama istiyorsanız. Puntalayacağınız elemanın kalınlığına göre, volt ve amperi çok iyi ayarlamanız gerekiyor.

Bunun en güzel yolu ise üzerinde süre ve amper ayarı olan elektronik kartlarla mümkün. Ayrıca kullanılan kabloların kalınlığıda, sarım miktarıda önemli. Bir punta cihazdan en iyi puntayı elde etmenin yolu bu.

Punta uçlarının sertliği ve iletkenliği, Bunlar puntalamayı etkileyen ana etkenler.

Allah'a emanet.

Forum istatistikleri

Konular
128,210
Kullanıcılar
449,989
Son üye
veyselknkc

Yeni konular

Geri