basınç transmitteri ile hidrafor kontrolü

osmosis

Üye
basınç transmitteri ile trifaze hidrafor motorunu durdurup kaldırmak istiyorum, sistem 3,5 - 5 bar arasında çalışacak motor soft starter ile yol alacak bu sistemi kurmak için neler gereklidir ?

s.a.
bildiğim kadarıla softstarterlr ile kısa süreli ve sürekli olarak dur kalk yapamıyorsun. İnverter kullanman lazım. bazı inverterlerde direk olarak transdüserleri okutabiliyorsun eğer motor tek ise çoğul ise kontrol devresi veya plc kullanman lazım. Kolay gelsin.

Son düzenleme:
peki o zaman inverter ve plc ile nasıl bir uygulama yapılabilir.

Merhaba sistemde kaç motor kullanacaksın? Yada hazırdaki motorların güçleri nelerdir? Sadece bir tanesimi inverter olacak yoksa sıra ile mi invertere olacak? vs. vs..... Bunlar önemli. Kolay gelsin. :)

arkadasım ben sana acs 350 kullanmayı dusunursen yardımcı olabilirim ayrıeten bu surucu ile plc kullanmana gerek yok 4-20 ma tranmitter ve acs 350 senin ihtiyacına cevap verir

Merhaba,

Bu uygulamayı kullanacağınız motora uygun güçte seçilmiş bir DELTA VFD-E serisi inverter ile yapabilirsiniz.

Transmitteri direkt sürücüye bağlayabilirsiniz.
PID ile basınç kontrolü direkt sürücüden yapabilirsiniz.

Aşağıdaki manuelinde direkt pompa kontrolü için yapılmış örnek bağlantı ve uygulama parametreleri mevcuttur.

http://www.delta.com.tw/product/em/drive/ac_motor/download/manual/VFD-E_manual_en.pdf

İyi çalışmalar,

imdatatas verdiğin linkte çince yazılar var örnek bir uygulamanın bağlantı şemalarını sunabilirsen çok mutlu olurum.

ben sana ABB nin ACS 800 Kullanmanı öneririm onda 0-10v ve 4-20 çıkış alabiyorsun kulanacagınTransmitterleri uyarlıya bilirsin

sana danfos sürücülerini öneririm benim hidroforumda basınç transmitteri ile çalışıyor danfos sürücü ile on numara

Arkadaşlar bir bağlantı şeması yollayabilecek varmı bu konuda

Forum istatistikleri

Konular
128,237
Kullanıcılar
450,045
Son üye
Nurullah49

Yeni konular

Geri