24V Motor ve Pompalar İçin Kontrol Paneli - Yardım

ottokhan

Üye
Merhabalar,

Önceden bu tür işlerim olduğunda, halledeyim çabucak nasıl olursa olsun diyordum fakat son zamanlarda kendim yapayım, şurası şöyle olsun burası böyle olsun diyorum :D kendim uğraşmak istiyorum.

Şimdi şöyle birşey yapmak için yardım istiyorum sizlerden.

24V motor ve 2 tane 24V pompa çalışıyor sistemde. Bunların hepsinin adaptörü tek. Ben istiyorum ki, kontrol paneli olsun oradan motor, pompa, pompa-emiş gibi seçenekler olsun, switchler ile aralarında geçiş yapayım ve geçiş yaptığımın gücünü kademeli arttırıp azaltabileyim. Bunu yapmak mümkün müdür? Eğer olablirse, gerekli olan malzemeler nelerdir?

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Merhabalar,

Önceden bu tür işlerim olduğunda, halledeyim çabucak nasıl olursa olsun diyordum fakat son zamanlarda kendim yapayım, şurası şöyle olsun burası böyle olsun diyorum :D kendim uğraşmak istiyorum.

24V motor ve 2 tane 24V pompa çalışıyor sistemde. Bunların hepsinin adaptörü tek. Ben istiyorum ki, kontrol paneli olsun oradan motor, pompa, pompa-emiş gibi seçenekler olsun, switchler ile aralarında geçiş yapayım ve geçiş yaptığımın gücünü kademeli arttırıp azaltabileyim. Bunu yapmak mümkün müdür? Eğer olablirse, gerekli olan malzemeler nelerdir?
Tarif ettiğiniz şeyler akvaryum için falan mı lazım?

Dozaj pompası ya da transfer pompası olabilir .

devlet sırrı olan açıklaması yapılmamış sistemler hakkında ne tahmin yapacağım nede bilsem bile yazmayacağım. sıvı aktarımı için pompa acaba bu sıvı nedir? nereden nereye aktarılacak, debisi, yüksekliği, uzaklığı, falan filan daha yazayım mı?

Boya için kullanacağım bu sistemi. Ama kullananlar genellikle akvaryum pompası, akvaryum için silikonlu hortum kullanıyorlar.
devlet sırrı olan açıklaması yapılmamış sistemler hakkında ne tahmin yapacağım nede bilsem bile yazmayacağım. sıvı aktarımı için pompa acaba bu sıvı nedir? nereden nereye aktarılacak, debisi, yüksekliği, uzaklığı, falan filan daha yazayım mı?
Diğer arkadaşlar neyse ama siz zaten konuyu biliyorsunuz, daha önce açtım bu konuyu hatta sizde yazdınız. Yeni konuya ne için olacağını yazmayı unutmuş olabilirim ama siz niye böyle tavırlısınız konuyu bildiğiniz halde?

Merhabalar,

Daha önce, aynı konuyu yazdığınızda: "Motorun birinin üstünde 110-220V Yazıyor ama tahmin etmiyorum" demiştiniz. Ne oldu motor kaç volt çıktı.?

İstediğiniz panoyu çizerek anlatırsanız daha kolay olur.

Ayrıca siz:" geçiş yaptığımın gücünü kademeli arttırıp azaltabileyim"
Hızını mı? demek istiyorsunuz

Daha önce, aynı konuyu yazdığınızda: "Motorun birinin üstünde 110-220V Yazıyor ama tahmin etmiyorum" demiştiniz. Ne oldu motor kaç volt çıktı.?

İstediğiniz panoyu çizerek anlatırsanız daha kolay olur.

Ayrıca siz:" geçiş yaptığımın gücünü kademeli arttırıp azaltabileyim"
Hızını mı? demek istiyorsunuz
Hocam 12 mi 24 mü bilmiyordum, 12V dediler, 12V aldım, tabii çalışıyor ama 24V muş. Boya karıştırmak için 12V yeterli gücü sağlıyor, 24V belki köpürtebilir diye düşünüyordum.

1 tane karıştırma motoru ve 2 tane pompa olacak sistemde. Buton ile birbirleri arasında geçiş yapabileceğim, ve geçiş yaptığım motorun ya da pompanın hızını ayarlayabileceğim bir sistem yapmak istiyorum aslında hocam.

Tamam, alttaki kartı hız kontrolü olarak alabilirsiniz. (üzerindeki display size hız ile ilgili yaklaşık bir fikir verebilir.) 12V ve 24V motorlar için uygun.

https://a.aliexpress.com/_EI8uyub
veya
https://a.aliexpress.com/_Eynm2X1

İşin doğrusu, her motor için bu karttan (veya benzeri) birer tane kullanmak.
Aynı kartı birden fazla motora (mesela komütatör ile) kullanmak problem yaratır.
Detayları sonra tartışabiliriz.
Birbirine geçiş swiçler ile yapılabilir, eğer belli bir süre çalışıp dursun derseniz Timer kartı da kullanılabilir.
Ne kadar detay anlatırsnız veya çizerseniz.o kadar kolay olur.
Yalnız size, montajda bir usta gerekebilir.

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,965
Son üye
Pentium55

Yeni konular

Geri