basınç sensörü

nijara

Üye
iyi çalışmalar
arkadaşlar bana 0.001 hassasiyette kPa cinsinden birim gösteren dijital göstergeli bir pnömatik basınç sensörü gerekiyor.
çalışma basıncı 0 ila 10 bar arasında olacak.
fakat ben çok küçük yüklerle çalışacağım için kPa yada Pa cinsi değerlere ihtiyacım var.

Bana bu hassasiyette sensör önerebilirmisiniz.

iyi çalışmalar
arkadaşlar bana 0.001 hassasiyette kPa cinsinden birim gösteren dijital göstergeli bir pnömatik basınç sensörü gerekiyor.
fakat ben çok küçük yüklerle çalışacağım için kPa yada Pa cinsi değerlere ihtiyacım var.

Nijera Kardeşim, söylediğin hassasiyet 1Pascal demektir ve böyle bir basınç sensörü hiç bir markada standart olarak üretilmez. Microchip endüstrisinde kullanılan basınç değerleri ancak bu değerlerde olabilir. Kaldıki 10Bar a dayanımı sözkonusu bile olamaz. 1Pascal=0.00001Bar, 1Kpa=0,01Bar vs... burdaki eşitliklere bakarsan 1Bar, 100000Pascal'a eşittir ki bunun uçuk bir değer olduğunu görürsün, 1Pascal çok teorik bir değerdir, genelde kağıt üstünde ifade edilir. İnternette Ultra Low Pressure Switch veya Sensor şeklinde konuyu araştırabilirsin. Bizim sattığımız(SMC Marka) veya Piyasada standart kullanılan ürünlerin Hassasiyeti(Resolution) 0,1Kpa civarındadır. Nerede kullanmak istediğini de merak ettim doğrusu.

Nijera Kardeşim, söylediğin hassasiyet 1Pascal demektir ve böyle bir basınç sensörü hiç bir markada standart olarak üretilmez. Microchip endüstrisinde kullanılan basınç değerleri ancak bu değerlerde olabilir. Kaldıki 10Bar a dayanımı sözkonusu bile olamaz. 1Pascal=0.00001Bar, 1Kpa=0,01Bar vs... burdaki eşitliklere bakarsan 1Bar, 100000Pascal'a eşittir ki bunun uçuk bir değer olduğunu görürsün, 1Pascal çok teorik bir değerdir, genelde kağıt üstünde ifade edilir. İnternette Ultra Low Pressure Switch veya Sensor şeklinde konuyu araştırabilirsin. Bizim sattığımız(SMC Marka) veya Piyasada standart kullanılan ürünlerin Hassasiyeti(Resolution) 0,1Kpa civarındadır. Nerede kullanmak istediğini de merak ettim doğrusu.

skysea arkadaşım ben bu sensörü bir okul projesinde kullanıoyorum. çok çok küçük yüklerden 1.5 ila 3 ton arası yüklere kadar çıkacağım. 0.001 kpa olmasabile 0.01 kPa göstergeye ihtiyacım var. ve 10 bara kadar dayanımı olmalı.

Merhaba,

Söylediğiniz değer diğer cevap veren arkadaşların belirttiği gibi 1 Pa değil 10 Pascal dır ve inanılmaz bir hassasiyet değildir. Bu hassiyeti veren çok sayıda sensör bulabilirsin. Ancak yurtdışından temin etmen gerekebilir. Bence bir transmitter kullan. Dwyer sitesine bir gözatmanı öneririm.

Saygılarımla...

iyi çalışmalar

0,001 hassasiyet, %0,01 demektir. Standart Basınç tranmitteri hassasiyetleri %0,5-0,1 arasındadır. Bunun dışındakiler oldukça pahalıdır ve basınç skalaları çok düşüktür. Örneğin max basınç 250 mbardır. Bu konuda Siemens, ABB, Keyence vs gibi firmaları "pressure transmitter" diye aratabilirsin.

Forum istatistikleri

Konular
127,969
Kullanıcılar
449,614
Son üye
Canipk

Yeni konular

Geri