basınç ölçme elemanı

warlikeas

Üye
arkadaşlar ben yapacağım soğutma grubunda gaz ve su basıncını değer olarak op panelde görmek istiyorum daha önce yaptığım sistemde sadece basınç proestatı kullanıp kontaklarını plc ye bağlamıştım ama şimdi tasarladığım sistemde bu basınçları ekranda görmem gerekiyor... bu yüzden bana tavsiye edebileceğiniz basınçları ölçebileceğim ve bi devre transdüreri varmı.. transdüserin çıkışı 0-10 V. yada 4 - 20 mA olabilir.

abb nın parmak tip basınc transmıterı var
ısını gorur zannedersem.ben kullandım guzel aletler.

dostum bu konuda detaylı bilgi bulabileceğim bir kaynak varmı bildiğin..?

İFM, Festo, Honeywell ve bunun gibi firmalar bu iş için uygundur.
Aslında senin ilk önce senin şunları düşünmen gerekli, Ortam veya sistemin adapte edileceği hat, Kimyasal bir hatmı ?
çalışma ısısı kaç C ( derece )
Ortam kirli bir ortammmı ?
Ortamda nem veya su varmı ?
Oksitlenme olabilirmi ?
bu tür soruları cevapladıktan sonra yukarıda yazmış olduğu sensörlerden birini istediğin gibi seçebilirsin
unutmadan çok önemli bir şey daha
4-20 ma sensörlerde kablo ve kablonun uzunluğunadan kaynaklanan problemler olabilir.
benim size tavsiyem 0 - 10 v sensörlerdir.
selam dua ile

Arkadaşlar bana basınç sensöründen ziyade basınç switchi lazım.Yani sen edilen değerdeki basınçta bir konrak çıkışı alacağım..Bunun gibi bir sensör kullanan arkadaş varsa yardımını bekliyorum.

elekro man arkadasım bunun ıcın telemecanık marka urunler var bır dıger adıda pıyasada monastat dıye gecer arastıtırsan karsına cıkacaktır

piyasada elektrikçilerde satiliyor basınç şalteri genelde komprosörlerde kullanılıyor 05 bardan 12 bara kadar olanı var

basınç prosestadı ayarladığın basınç aralığında kontak değiştirir, sauter honeywell veya siemens. herhangi birisini kullanabilirsin. hangisi daha ii dersen hepsi aynı, basınç transmitteride aynı markalarda mevcut. 0-10,16,25 bar şeklinde gidiyor.

kardeş ascroft marka basınc swicleri var kullandım projelerde bak googlede anlamadıgın yerde yardımcı olmaya calışırız

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,349
Kullanıcılar
450,192
Son üye
berke66

Yeni konular

Geri