Banyo şofbeni arıza

Evet dediğinizi anladım. Bazı ürünler de 1. lamba kademe anahtarının 1.konuma göre bağlantı yapılıyor.

Bu modelde sigorta kalkık devrede iken etiket yok ama kullanıma hazır anlamında, anahtar 1 e getirilince 1 ışığı yanar 2 sönüktür, 2 de 2yanar 1 söner, 3 te (1+2) her ikisi yanar tüm durumlarda tepedeki ışık yanar!

durum tesbiti şöyle ...cihaz 0 konumda 1.kademe ışığı yanıyor .suyu açınca içinde tık diye ses geliyor.ve lamba sönüyor.

Cevap yok mu?

cihaza giren faz ve nötürün yerini degiştirin lamba söner....bu bir arıza degildir o şekilde kalmasının da bir mahsuru yok...neon lambalar bazen böyle yapabiliyor....o lamba elektrik tüketmez...

Mantıklı gelmedi bana faz yerine nötr girmesi .

Mantıklı gelmedi bana faz yerine nötr girmesi .
sen buzdolabını fişe takınca hangisi faz hangisi nötür diye bakıyormusun ...neyin mantıgından bahsediyorsun .....220 nin girişlerini degiştireceksin...maden mantıgın bukadar kuvvetli neden günlerdir yardım arıyorsun....o zaman sohpeni sök o yanan lambanın iki ucunun yerini degiştir...

Günlerdir yardım aramıyorum sadece ilgilenmedim .konuyu çokbilmişlik taslayıp uzatma.bişeyde yazma.

Son düzenleme:
Muhtemelen cihazın toprak bağlantısında sorun var.Toprak hatlı başka bir prizden topraklı bir uzatmayla cihazı çalıştırmayı deneyebilirsin.

Toprakta olsa sürekli yanar.cihaz 0 konumda suyu yavaşça açıyorum .içinde swıc mi bir sey tık diye ses geliyor. Ve lamba sönüyor.çalışmada sıkıntı yok

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,978
Son üye
food_eng_1952

Yeni konular

Geri